gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zagadka dla Sztabowiczów
Krzak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4738

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 11:19 pm   Temat: Zagadka dla Sztabowiczów
Ostatnio w dziale O Forum umieściłem swój wierszyk (wpadłem na pomysł, że tytuł działu idealnie nadaje się na tytuł jakiegoś wiersza i zaraz go napisałem :) ).
Jednak nie jest to pierwszy wiersz, jaki opublikowałem na łamach Sztabu.
Nie tak dawno (w tym roku) odważyłem się opublikować jeden ze swych "poważnych" wierszy. Ciekaw jestem czy komuś uda się go znaleźć, bo wtedy nie został on w ogóle zauważony.
Rozwiązanie, to znaczy treść wiersza wysyłajcie do mnie na priv. Tutaj zaś chciałbym zobaczyć opinie - co o nim sądzicie.
(Z góry zapowiadam, ja swojego wiersza interpretować nie będę.)
  Temat: Błąd
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 11:13 pm   Temat: Błąd
Zacząłem badać, o co chodzi z tą opcją i narazie dochodze do dziwnych wniosków:
1) Aby to działało, nie mogę się wylogować, tylko po prostu zamknąć IE.
2) Działa to zaś w ten sposób, że kiedy pozamykam wszystkie okna IE bez włączania tej opcji, to po wejściu znów na forum muszę się znowu zalogować. Zaś gdy opcja ta jest zaznaczona, to nie muszę.
3) Żeby sprawdzać jaki ma to wpływ, gdy wyłącze komputer, nie mam teraz siły, ale jak mówiłem wcześniej, jak do tej pory nie dawało mi to nic. A że ja nic ne zmieniałem w ustawieniach komputera, to wątpie, by sytuacja się zmieniła.
  Temat: Błąd
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 11:04 pm   Temat: Błąd
W takim razie fajnie, bo mogę wybrać tą opcję. Ale co z tego, skoro i tak ona nic nie daje?
(mam stałe łącze z zewnętrznym IP )
  Temat: CM 2003/2004
Krzak

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12360

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 11:01 pm   Temat: CM 2003/2004
Tak, właśnie - właśnie o tą dyspozycję dnia mi chodzi. Moim zdaniem powinna być ona przeprowadzana na dany dzień, nie na mecz. Oczywiście nie na każdy dzień, bo to mogłoby kosztować wiele cennych cykli (procesora) ale na każdy dzień, w którym jest mecz. Wtedy uniknęłoby się możliwości oszukiwania metodą save/load - dyspozycyjność dnia, byłaby za każdym razem taka sama (no chyba że zapisywałoby się dzień wcześniej - ale na to też jest rada, na przykład zaraz po zakończeniu ostatniego meczu losować dyspozycyjność na następny).
Moim skromnym zdaniem metoda zastosowana w CM wprowadza na tyle duży element losowości, jeśli chodzi o wyniki meczu, że metoda save/load jest jedynie dopomaganiem sobie w szczęściu - tak jak metoda liczenia kart w BlackJack'u - nie jest to oszustwo, ale kasyna nie chcą gości, którzy zwiększają swoje szanse na wygraną.
  Temat: Ruanda
Krzak

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4889

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 10:54 pm   Temat: Ruanda
Jak już mówiłem nie sprawdzałem tego słowa w słowniku, tylko podałem własną definicję. Ale po kilkakrotnym przeczytaniu tego co napisałeś chyba muszę się z tym zogdzić - faktycznie samo poczucie odmienności prowadzić może do nienawiści. Tak, chyba masz rację.
  Temat: Blitzkrieg...
Krzak

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5919

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 10:49 pm   Temat: Blitzkrieg...
Musze się zgodzić w całej rozciągłości, co czynię z przyjemnością - planowanie faktycznie było podstawą, a akcji było tyle, że trzeba było się na początku z komputerem ścigać o to, kto na którym polu zaczyna (chyba że mi się coś walnęło).
Jeśli chodzi o wrażenia, to również podobne odnosze :D .
Również zgodzić muszę się z tym, iż była to gra cudowna i że nie było wtedy takiego podziału (achh.. gdzie te czasy??? ) ;P
Słowem - sam nie napisałbym tego lepiej :)
  Temat: Błąd
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 2:06 pm   Temat: Błąd
Posty zaczęło mi w końcu zliczać jakos bardziej normalnie.

Zaś co do tego nie pokazywania, to fakycznie - u mnie też się tak dzieje, że nie pokazuje tego działu, zanim się zaloguje.

Poza tym, za każdym razem jak wchodze na stronę i sie loguję, to wciskam, żeby mnie logowało automatycznie. No i wciskam to za każdym razem gdy wchodzę.
  Temat: O forum!
Krzak

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7600

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 2:03 pm   Temat: O forum!
---> Radzik
Ano ostatnio święta były i jak to w święta po śniadaniu siedziałem z bratem rozgrywając batalię o "5 win" (Dynablaster) i za każdym razem sobie mówiłem: "No jeszcze partyjka i przerywamy, wyślę rozkazy i gramy dalej". No i za każdym razem zapominałem w czas to zrobic. A teraz się zacząłem wkurzać, bo przez to głupie Ai mi się błędy zaczęły robić - spójrz sobie na forum CM, co zaczęło się dziać, poza tym zaczęło mi całe wojsko liczyć podwójnie (znaczy pisze mi np. że mam 400 armat, kiedy mam 200, itd. i z tego nalicza mi maintainence - czyli płacę 2x więcej) I jak tu się nie wkurzyć.
  Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Krzak

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4963

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 1:56 pm   Temat: Szaleństwa pana Smullyana
A co z tą zagadką szachową - możesz mi podesłać rozwiązanie (poddaje się :) )
  Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Krzak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5490

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 1:52 pm   Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
---> Klemens
Faktycznie, nie zauważyłem, że Andrew napisał, że jest to "klasyczny RPG".
Cóż więc młody bracie po fachu (czyt. graczu :) ).
Posłuchaj rad starych wyjadaczy ( to jest do Andrew, nie do Klemensa :D ) i sięgnij po Fallout'a, jeżeli chcesz poznać coś bliżej z "klasycznym RPG" związane. Pamiętaj jednak dodać zawsze małe "c", bo różnica jest doprawdy spora.
Ja jednak osobiście polecałbym Ci Eye of the Beholder, ale tam Twe młode oczy mogą się zrazić archaiczną już grafiką. Poza tym nie każdym lubi kierować całą drużyną (jak np. ja), bo cuż to za role-playing, jeżeli moją rolą jest sterowaniem czwórką bohaterów - czyżby schizofrenia? No ale taka jest klasyka gatunku.
  Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Krzak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5490

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 1:44 pm   Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Cytat:
A grałeś w to kiedyś ??

Grałem, grałem, całkiem długo. Nigdy jednak w singlu nie doszedłem do 40lev, zaś na BN najwięcej ile mi sięchciało grać, to jakos 60lev. Zarówno z, jak i bez dodatku.
Diablo 1 miało o wiele fajnieszy klimat, chociaż mniejsze urozmaicenie i większą dostępność do cheatów, ale jednak pojedynek kilku magów, kazdy na każdego - to była jazda. Poza tym te ciemne klimaty, katakumby, oryginalność. To było coś, co pociągało graczy, to właśnie Diablo1 miało taki wpływ, że dzięki niemu ludzie jeszcze sięgają po "dwójkę".
Grałeś kiedyś w "jedynkę"??

W D2 wieje nudą aż strach sie bać. Poza tym, co może być fajnego w psuciu myszki, bo jak inaczej nazwać grę, w której poza wciskaniem klawiszy skrótów do buteleczek i zdolności, jedynym zadaniem gracza jest machanie i klikanie owym biednym stworzeniem. Mam wrażenie, że stare dobre Summer/Winter Olympics mniej psuły klawiaturę, niż Diablo psuje mysz. Jak już mówiłem - w "jedynce" był klimat, a tutaj - tutaj tylko nudą wieje, i to tak, że czapki z głów panowie, bo trzeba mieć TALENT, żeby stworzyć coś równie nudnego, jak popularnego.
  Temat: CM 2003/2004
Krzak

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12360

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 1:34 pm   Temat: CM 2003/2004
---> Klemens

Jeżeli chodzi o szachy, to owszem - wynik można uznać za losowy.
Lecz rozgrywka jest całkowicie pozbawiona elementu losowego - każdy z graczy podejmuje decyzje osobiście, nie musi rzucać kostką, nie zdaje się na generację losową komputera, itp.

Zaś jeśli chodzi o CM to traktuję go jako rozrywkę równie lekką, co Quake'a i tym podobne. Po prostu irytuje mnie nie możność decydowania o tym, jak na prawdę się stanie. Oczywiście pewien element losowy jest konieczny dla urozmaicenia rozgrywki - gdybyśmy wszystko wiedzieli z góry, to gra byłaby nudna, ale po prostu wytłumacz mi, jak możliwe jest PRZY DOKŁADNIE TYCH SAMYCH USTAWIENIACH uzyskanie wyniku od 5:0 do 1:4??? Nic nie zmieniając, z tym samym przeciwnikiem, z tymi samymi zmianami w tym samym czasie, wszystko na co ja mam wpływ, jak i decyzję komputera idealnie takie same. Tylko wynik kompletnie różny.
Wyobraź np. sobie grę, w której raz średnia twoich graczy w meczu nie przekracza 6, bramkarz bije swój rekord mając na cały mecz 2, zaś za chwilę ten sam mecz wygrywasz 3:0, nikt nie ma poniżej 7, dwóch zawodników po 10.

Zaś jeśli chodzi o samą metodę to stosowałem ją tylko w dwóch grach - Jagged Aliance 1 i CM. Poza tym wszelkiego rodzaju cheatów, tricków, czy tipsów unikam jak ognia, dopóki gra mi się nie znudzi całkowicie i zaraz przed usunięciem się trochę "pobawię", powyzywam, itp.
W multiplayerze cheatów nie toleruję w ogóle, nie stosuję. Za cheaty w multi faktycznie powinno się wieszać, albo przynajmniej karać banem na grę, czy chociaż serwer. Cokolwiek, aby skur...kowańcom uprzykrzyć grę bardziej, niz to oni robią innym graczom i żeby oduczyć ich takich zachowań.

:idea: A! No i jeszcze kiedys, jak mi się zdarzało grać w jakieś przygodówki, to stosowałem tipsy, jak przejść jakiś trudny etap, gdy samemu nie mogłem. Ale to dawno było. Pamiętam na przykład, że nie mogłem przejść jakiegoś momentu w grze Druid: The deamons of the mind - bo nie owlno było czytać książek w bibliotece, która była jakoś 2 lokacją w grze i trzeba było z jednej z ksiązek wyjąć coś, żeby z niej móc wyjść :D .
  Temat: Ruanda
Krzak

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4889

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 1:16 pm   Temat: Ruanda
Cytat:
Czy nie przypadkiem nie odzywa w nas ukryty, nienazwany rasizm, traktujaca to jako "zwyczaj kulturowy Murzynow z Afryki"?


Ciągle jeszcze zastanawiam się czy to jest rasizm - być może tak, ale moim zdaniem jest to zbyt silne słowo. (nie sprawdzałem w słowniku, ale dla mnie) znaczy ono nienawiść do innych ras (narodowości/religii - mniej ściśle). To co powiedziałeś jest raczej przejawem ignorancji niż rasizmu. Ignorancji oraz braku współczucia. Myślę, że to staję się symbolem obecnego społeczeństwa (międzynarodowego również, nie tylko naszego) - pomimo głośnych protestów coraz więcej ludzi staje się obojętnych na cudze cierpienie.

Cytat:
Co do rasizmu - dokladnie przemyslalem to, co powiedzialem. Inaczej wszak traktujemy sytuacje, gdy np. wybucha wojna miedzy dwoma panstewkami latynoamerykanskimi( vide tzw. wojna futbolowa)
...

Nie jestem aż tak dobry z historii (nawet współczesnej), by wiedzieć co to za wojna.

...
Cytat:
czy tez arabskimi( Irak vs Kuwejt) a inaczej, jak podobne wydarzenia rozgrywaja sie w Czarnej Afryce.


Ponieważ wydarzenia, które nie mają bezpośredniego wpływu na nas nie są niewygodne - w przeciwieństwie do wydarzeń, które w pewnym (bądź znacznym - tymbardziej) stopniu nas dotyczą i mogą powodować dyskomfort (psychiczny, bądź fizyczny). Wobec takich wydarzeń (tzn. powodujących dyskomfort) ludzie nie mogą pozostac obojętni, ponieważ spowodowałoby to pogorszenie się ich poziomu życiowego. Zaś wydarzenia które na nas nie wpływają są często ignorowane, ponieważ sama ingerencja w nie może kosztować wysiłek i mogłaby spowodować spadek poziomu życiowego przynajmniej na jakiś czas. Nawet jeśli po takiej ingerencji poziom życiowy wzrósłby ponad ten sprzed ingerencji, to jego obniżenie w trakcie jej dokonywania powoduje, że większość ludzi rezygnuje z mieszania się w takie sprawy z czystego wygodnictwa. Zaś żeby stłumić swoje superego (sumienie) stosuje właśnie wytłumaczenia typu: "zwyczaj kulturowy Murzynow z Afryki".
Zamotałem - wiem, ale jaśniej nie umiem. A był to wykład z teorii psychologicznej dr Jakuba "Freuda" Krzaczka ;P
(Nie dziwcie się - od jakiegoś czasu spotykam się z dziewczyną, która jest psychologiem po UJ i mi się troche udziela ;P )

Cytat:
Wystarczy popatrzec na taka piosenke o Murzynku Bambo - jak sie obiektywnie popatrzy na jej slowa, to wyraznie widac, iz sa one upokarzajace i rasistowkie(< bez emotikony>)!


Mówiąc równie poważnie -nie znam tej piosenki, ciężko jest się więc wypowiadać. Możliwe jednak, że jest to już rasizm w wydaniu "radykalnie uwrażliwionym". Ostatnio oglądałem jakiś film z Antonim Hopkinsem i jeszcze jakimiś aktorami (chyba grała tam ta aktorka, no... ta, co śpiewała z Robbim Williamsem... grrrr... Nicole Kidman!!! haha wiedziałem, że gdzieś to znajdę :) )
Hopkins grał tam wykładowce (chyba raczej dyrektora) jakiegoś uniwersytetu, który wyprowadził tenże uniwerek z jakichśtam problemów i sprawił, że stał się całkiem poważaną szkołą z doskonale działającą katedrą literatury klasycznej (na której to właśnie wykładał). No i na jego zajęcia nie przychodzili jacyś uczniowie, którzy byli właśnie murzynami. Po jakimś czasie zirytowany tym profesor powiedział, że to chyba są jakieś "duchy-czarnuchy" w polskim tłumaczeniu, zaś po angielsku jest na to jedno słowo - "spook", co oznacza "zjawa", a potocznie również jest określeniem murzyna. Dziewczyna - "spook", która się o tym później dowiedziała złożyła skargę i oskarżenie na sora, że jest rasistą. Ten po zebraniu rady się zwolnił, mówiąc, że jest to niedorzeczne.
Jest to tylko wprowadzenie do filmu, którego w całości opowiadać Wam nie będę, ale jest to dobry przykład, jak należy uważać na słowa i jak często słowo, które wypowiadamy w dobrym mniemaniu może być różnie interpretowane. Podobnie jest ze słowami, które wypowiadane przez przedstawiciela innej rasy będą rasistowskiem, zaś przez "swojego" będą jedynie potocznym określeniem. Będąc przewrażliwionym na te sprawy, należałoby również unikać sło "biały", "czarny", "murzyn", itp. Bo je również mozna uważać za rasistowskie.
Poza tym warto również zauważyć, że istotne jest, kto owe słowa wypowiada. Słowo "murzyn" w ustach białego zabrzmi rasistowsko, zaś słowo "biały" w ustach murzyna już niekoniecznie.

Moim zdaniem rasizm jest jedynie przejawem szeroko pojętego ekstremizmu i jest pojęciem często zbyt szczegółowym, zbyt przestarzałym. Osoby, które mają obawy przed inną rasą, bądź mają bardzo ograniczoną wiedzę, mogą mieć rasistowskie pobudki, ale ze względu na swój prymitywizm. Osoby bardziej światłe tego typu zachowań objawiać nie powinny. Przejawy rasizmu u kogokolwiek są moim zdaniem jedynie oznaką niskiego poziomu intelektualnego danej osoby. Bądź też mogą być spowodowane jakimiś czynnikami psychologicznymi, np. jakaś fobia.
Moim zdaniem rasizm jest teraz po prostu często wykorzystywanym motywem, argumentem, dzięki któremu można coś dla siebie "wyszarpnąć".
Zaś typowi rasiści (powiedzmy w postaci skinów) są zwyczajnymi ekstremistami, podobnie jak ekstremiści religijni, fanatycy.
No. Ide się w końcu ubrać i coś zjeść :D

:idea: Aaaaa już wiem, gdzie to oglądałem - na początku sądziłem, że leciało to na HBO, ale teraz już wiem - to było "Piętno" i oglądałem je w kinie!!! (ostatnio biorę lecytynę, bo ogólnie mam kłopoty z pamięcią :( )
  Temat: Blitzkrieg...
Krzak

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5919

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:28 pm   Temat: Blitzkrieg...
---> Klemens

Myślę, że spełniała kryteria wymagane do włączenia jej w grono gier RTS.
A że nie można było sterować poszczególnymi żołnierzami - tymbardziej nazwać ją można strategią ;P
  Temat: O forum!
Krzak

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7600

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Kwi 12, 2004 6:59 pm   Temat: O forum!
O forum!

Ja, biedny poeta, opiewam Twoją formę,
Twą zawartość merytoryczną ponad normę,
Oraz twoją nadzwyczajną wprost gościnę,
Robiąc przy tym niebanalną minę. [ :wink: - przyp. autora]

Staram się jak mogę nie wpaść w trwogę,
Gdy Twego nie widzę oblicza,
Gdy czas rozłęki obliczam

O forum! O Forum! O FORUM!!! [ :idea: - przyp. autora]
Ode złego pomysłu taktycznego
Nas zbaw.
O Forum. [ :!: mocne - przyp. autora]


------------
Taki oto mnie nagle złapał przypływ natchnienia Sztabowego. :D
 
Strona 9 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16