gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Nicolas Games wydaje kolejne gry Matrixa!
Autor Wiadomość
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 9:18 pm   Nicolas Games wydaje kolejne gry Matrixa!

Nieco offtopicznie, ale też dotyczy rts-ów.
Nicolas Games zapowiada kolejne tytuły ze stajni Matrix Games. Same rewelacje: Battles in Italy, Battles in Normandy, War in the Pacific, War in the Pacific: War Plan Orange, Steel Panthers World at War Generals Edition.
I wszystko za niecałe 20 złotych.
Brawa, brawa, jeszcze raz brawa dla Nicolas Games za odważną decyzję wydawania gier uznawanych powszechnie za niszowe i nieopłacalne. Trzeba kupować, ten biznes musi się opłacić NG.
Jezu, tylko kiedy ja w to wszystko będę grał? A jak jeszcze wydadzą Highway to the Reich? Mam się z roboty zwolnić? To za co kupię gierki? :mrgreen:

[ Dodano: Sro Mar 08, 2006 9:19 pm ]
Jeszcze link się przyda
http://wbk.nicolasgames.pl/zapowiedzi.html
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 10:10 pm   

Ten news pojawił się niedawno na naszej stronie. A która z nich to RTS?
Czy to Steel Panthers, to ta fanowska przeróbka, która podejrzanie nie jest tą samą wersją, którą udostępniają na swojej stronie?
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 12:11 pm   

Hm, faktycznie bez sensu wrzuciłem temat, żadna z nowo wydanych gier nie jest rts-em. Może gdzieś to przesunąć?
Steel Panthers World at War to darmowa modyfikacja SP, udostępniana przez Matrix od wielu lat. Przez ten czas gierka została solidnie zmodyfikowana, doszła już do wersji 8-ileś. Poza tym SPWAW ma wyjątkowo aktywne grono fanów, modów, scenariuszy, itd. jest bez liku.
Wersja SPWAW Generals Edition zawiera wszystkie 4 naraz wydane do tej pory Mega Kampanie. To odrębne kampanie wojenne, osadzone na konkrektnych frontach (Afryka Północna, Południowa Ukraina, Guadalcanal i Europa Zachodnia). W każdej dowodzisz konkretną grupą bojową (MK1- kompania pancerna, MK2- kompania piechoty zmotoryzowanej, MK3- kompania piechoty morskiej, MK4 - kompania spadochronowa lub kompania piechoty szybowcowej) i bierzesz udział w kolejnych bitwach, często połączonych ze sobą. Wiadomo, zdobywasz doświadczenie, niekiedy w trakcie działań otrzymujesz nowy sprzęt. Do każdej Kampanii dodawany jest spory materiał historyczny, opracowania, podsumowania, mapy, zdjęcia, itd., wszystko dostępne bezpośrednio w interfejsie gry.
Według Matrixa, cena Generals Edition to wyłącznie cena 4 Mega Kampanii. Tak to przynajmniej tłumaczyli, gdy na forum Matrixa wybuchła afera o wydawanie za pieniądze gry, która do tej pory była darmowa (zresztą pozostała nadal).
Dla mnie to priorytetowy zakup.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 5:30 pm   

No właśnie coś tam mi przebłyskiwało o tej aferze. Zdaje się, że chodziło o to, że ta sprzedawana wersja obsługuje wyższe rozdzielczości, niz darmowa.
Czy w oryginalnej Steel Panthers jest kampania?
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 10, 2006 8:21 pm   

Pomyliło Ci się ze Steel Panthers Main Battle Tank pod Windows. Tam jest faktycznie jak napisałeś, darmowa wersja WinSPMBT obsługuje maksimum 800x600, płatną wersję można odpalić w maks. 1280x1024. I to też był wrzask, na grupie comp.sys.ibm.pc.games.war-historical jeden gość ukuł nawet termin "cripple ware" - wersja darmowa programu miała zostać celowo pozbawiona pewnych możliwości, w celu napędzenia popytu. Można by długo o tym dyskutować, zawsze ktoś poprze Shrapnel/Camo, a ktoś inny potępi.
Wydanie Generals Edition SPWAW nie różni się technicznie niczym od wersji darmowej, poza wspomnianymi Mega Kampaniami. Kupujący płaci więc jedynie za te 4 Kampanie, które faktycznie pierwotnie były wydawane oddzielnie, po cenach jak za osobną grę (Matrix ma tę wadę - solidnie zdziera skórę z klientów).
Jeśli chodzi o SPWAW, to oprócz Mega Kampanii dostępnych jest co najmnej kilkanaście darmowych kampanii, tworzonych przez fanów. Jedne są mniejsze, drugie większe, generalnie prezentują równy wysoki poziom (w tworzeniu niektórych uczestniczyła taka sława amerykańskiego światka strategicznego jak Wild Bill Webber).
WinSPMBT - tu jest gorzej. Gra ukazała się stosunkowo niedawno, nie jest kompatybilna (jeśli chodzi o scnariusze, kampanie czy zapisane gry) z poprzednią wersją dosową. Narazie dostępnych jest tylko kilka kampanii stworzonych przez fanów. Nic nie wiadomo na temat możliwości wypuszczenia czegoś na kształt matrixowych Mega Kampanii.
W obu grach funkcjonują oczywiście generatory kampanii.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 5:13 pm   

PAK napisał/a:
Wydanie Generals Edition SPWAW nie różni się technicznie niczym od wersji darmowej, poza wspomnianymi Mega Kampaniami.


To znaczy, że to wersja pod DOS?

Cytat:
Kupujący płaci więc jedynie za te 4 Kampanie, które faktycznie pierwotnie były wydawane oddzielnie, po cenach jak za osobną grę


Po ile tam jest misji? Liniowe? Można przegrać bitwę?

Cytat:
(Matrix ma tę wadę - solidnie zdziera skórę z klientów).


Eee to stary numer, kiedyś kupiłem dodatki do Incubation, których większość ściągnąłem wcześniej z sieci za darmo - bo były darmowe.

Cytat:
Jeśli chodzi o SPWAW, to oprócz Mega Kampanii dostępnych jest co najmnej kilkanaście darmowych kampanii, tworzonych przez fanów. Jedne są mniejsze, drugie większe, generalnie prezentują równy wysoki poziom


Wysoki poziom to wartość względna. Ale czy w oryginalnej grze są kampanie? Mam to gdzieś i zdaje się, że tam były tylko scenariusze, dlatego nie grałem.
W życiu jeszcze nie widziałem dobrego generatora map, to kampanii nawet nie chcę wypróbowywać.
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 7:11 pm   

SPWAW zawsze działał tylko pod Windows, w rozdzielczości 800x600. To pełna konwersja, zrobiona zdaje się na podstawie starej Steel Panthers 3 (Steel Panthers Main Battle Tank opiera się na starej Steel Panthers 2).
Dokładny opis SPWAW GE i Mega Kampanii - http://www.matrixgames.com/games/story.asp?gid=297
Kampanie sa nieliniowe, można jak najbardziej przegrać, ale to nie przerywa kampanii (żeby to się stało trzeba chyba stracić całą własną grupę bojową). Wyniki poszczególnych bitew składają się na ogólny wynik kampanii, jak po drodze będzie dużo przegranych to wiadomo, wynik ostateczny będzie kiepski. Gracz nie ma możliwości zmiany historii, jego działania wpisują się w dane realia.
Ciężko mi powiedzieć, ile jest scenariuszy w każdej Mega Kampanii. Co najmniej kilkadziesiąt, ale możliwe że więcej niż 100. Gra się naprawdę długo, bo niektóre bitwy są wielkie jak cholera. Grałem w dwie Mega Kampanie, Północna Afryka (pierwsza faza działań Rommla) i Utracone Zwycięstwa (działania na południowej Ukrainie w 1941). Starcia przy okazji operacji Crusader czy bitwa pod Radziechowem są naprawde poważne.
Żeby była jasność - Mega Kampanie NIGDY nie były darmowe. Pierwotnie były wydawane oddzielnie, każda kosztowała chyba ze 20$. Od czasu wydania SPWAW GE, Kampanie nie są już dostępne oddzielnie, można je dostać wyłącznie w ramach Edycji Generalskiej.
Podstawowa darmowa wersja SPWAW, wciąż dostępna, zawiera chyba z 10 (zdaje sie że więcej, ale dawno już nie grałem i nie jestem pewien), zwykłych kampanii. A generator kampanii jest faktycznie taki sobie. Zresztą generator w Win SPMBT też działa tak sobie.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14