gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Najbardziej rewolucyjne gry w historii
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 9:35 pm   Najbardziej rewolucyjne gry w historii

Peter Molyneux - wielka postać branży o jeszcze większym ego - podzielił się swymi przemyśleniami na temat najbardziej rewolucyjnych gier w historii, o czym możecie przeczytać tutaj.

Co sądzicie o pozycjach wskazanych przez wielką postać Bullfroga i Lionhead? I co ciekawsze - jakie pozycje Wy byście wskazali?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 11:00 am   

Trochę zbłądził - nie pasuje mi tu przede wszystkim HALO - może parę innowacji miało natomiast rewolucji nie stanowiło - ot, dobry FPS ;)
Nie wiem również co tu robi WoW - rewolucji też żadnej nie zauważyłem, może i była świeżością i zarówno wielkim hitem na placu MMORPG-u, ale rewolucyjną grą z pewnością nie był. Tomb Raider też moim zdaniem nie stanowił żadnej rewolucji...

Natomiast jeżeli chodzi o moje 5 typów to zapraszam do oceny:

1. Dungeon Keeper - zdecydowanie pierwsze miejsce. Pierwszy tytuł, który nie tylko pozwalał nam wcielić się we władcę ciemności, a nie - tak jak wszędzie indziej - w rycerza na białym rumaku. Dodatkowo świetne połączenie gry ekonomiczno/wojennej czyni z niej absolutny "must have".
2. Phantasmagoria - Jeżeli się nie mylę to jedna z pierwszych gier "filmowych". Rewolucją jednak jest jej podejście do tematu - bodajże pierwsza gra, która temat gore potraktowała wyjątkowo poważnie.
3. Pong - tak tak, pierwszy PONG - i niech ktoś mi nie powie, że to nie była rewolucja :mrgreen:
4. Ultima Online - pierwszy, graficzny (nie licząc MUDów) MMORPG pełną gębą.
5. Gothic - ten z kolei wprowadził do gatunku gier całkowite novum kreacji świata czyli tzw. Virtual Theatre - pierwsza gra gdzie ludność faktycznie żyła i robiła to co do niej należy.

Ps. Warto wspomnieć, że specjalnie wymieniałem tu nie swoje ulubione gry (choć i te bardzo lubię), a gry, które moim zdaniem wprowadziły faktyczną rewolucję do tematu growego :)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Gru 08, 2009 12:58 am   

imho nie byłoby takiego boomu RTS-ów jaki nastąpił, gdyby nie Starcraft. Nie wdając się tu w dyskusje na temat zalet samej gry (gdzie też wypadłby mym zdaniem niezgorzej), a ograniczając do rewolucyjności- czyli wpływu na rynek. Pod względem owego "prekursorstwa" z pewnością należałoby też wymienić takie tytuły jak Quake czy Civilization (wątpie, żeby bez niej powstała choćby seria Heroesów, ewidentnia czerpiąca z Master of Magic będącego jednym z klonów Civki).

Nie będę tu dobijał na siłę do piątki tytułów- z uwagi na osobiste sentymenty chętnie dorzuciłbym Fallouta, ale akurat wpływu na inne gry za bardzo ciężko się tu doszukać. Podobnie z Europą Universalis, którą Paradox wpłynął jednak jedynie na siebie :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15