gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w znalezieniu gry turowej
Autor Wiadomość
SniperWolf
Szeregowy


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 3
  Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 3:49 pm   Pomoc w znalezieniu gry turowej

Poszukuje gry strategicznej osadzonej w realiach drugiej wojny swiatowej. Mowa oczywiscie o strategiach turowych. Najlepiej bardzo trudnej i z mozliwoscia gry online. Do tej pory pocinalem w SS i BLitzkriega ale zbytnia arcadowsc tych wlasnie gier doprowadzila mnie do szukania nowych (mam nadzieje bardziej "strategicznych) wrazen. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 4:57 pm   

SniperWolf napisał/a:
Do tej pory pocinalem w SS i BLitzkriega ale zbytnia arcadowsc tych wlasnie gier

Szukasz turówki a piszesz o Blitzkrieg... może szukasz trudnej strategi czasu rzecyzwistego...

turówka osadzona w klimatach Second World War:
Combat Mission, zmieszanie turówki i RTS możesz kupić złotą edycje nawet za 10 żłotych ;-)
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 5:54 pm   

To ja moge polecić Codename Panzers: Phase Two
Malo innowacyjności względem pierwszej częsci, ale jednak.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 6:35 pm   

Generals napisał/a:
To ja moge polecić Codename Panzers: Phase Two
Malo innowacyjności względem pierwszej częsci, ale jednak.
A nazwa widniejącego topicu, coś Ci mówi?

TURÓWKI :?:
Ostatnio zmieniony przez s2nto Wto Wrz 06, 2005 6:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 7:19 pm   

s2nto napisał/a:
Szukasz turówki a piszesz o Blitzkrieg... może szukasz trudnej strategi czasu rzecyzwistego...


Skoro kolega gra w Blitzkrieg, jak sam pisałeś, to tak "na zapas" zaproponowałem CP2.
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 7:26 pm   

A mi się wydaje, że wyraźnie jest napisane, że "picinał" w rts'y, ale najwyraźniej teraz chce grę turową.

Dawno temu królowało Panzers Generals. Plansza do gry wyglądała jak z tej planszowej serii taktycznej typu "Bzura 1939" i mnie obrzały widoczne heksy. Trudno się dziwić - miałem wtedy z 8 czy 9 lat :D .
Tak czy siak dowiedziałem się po czasie, że była to jedna z lepszych tego typu turówek.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
SniperWolf
Szeregowy


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 7:43 pm   

Tak chodzilo mi o to ze w te gry ( blitzkrieg, SS ) grałem do tej pory. Teraz szukam czegos bardziej "strategicznego" - gry turowej osadzonej w realiach drugiej wojny swiatowej. Generalnie jeszcze jakbyscie mi napisali o grach wktore jeszcze ktos po necie gra, bo nie ma wiekszej frajdy niz pokonanie zywego przeciwnika i zaskoczenie go swoim zmyslem taktycznym ;)
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 10:53 pm   

Trzecia Rzesza (Third Reich)- można ściągnąć z underdogsów i umówić się z kimś na pbem na grupie tematycznej w yahoo.

Axis & Allies- tu może być problem ze zdobyciem gry, ja kupiłem ją zdaje się kiedyś w "Dobrej Grze" czy którymś z tych pism, pograć można na msn zone ( www.zone.com bodajże).

Obie gry są dość trudne i trzeba sporo pograć, żeby mieć szanse z weteranami gry- ale mi swego czasu sprawiły sporą frajdę. A i ostrzagem, że pierwsza to gra na hexach (grafika odstraszająca :) ), a druga też wielkich fajerwerków nie ma (powiedzmy, że jest ich tyle co w szachach :) i ogólnie ta gra jest w wielu aspektach podobna do szachów)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 2:05 am   

Fall Weiss - polska produkcja, nielatwa w grze Polakami, do znalezienia na aukcjach, czasami widzialem tez w niektorych sklepach na przecenach.

Z tego, co sie orientuje, gra nie oferowala trybu multi.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 10:38 am   

A co to znaczy "bardzo trudnych"? V4Victory ma 282 strony manuala, High Command 238 - wystarczy? :twisted:
Z prostszych ludzie pocinają ciągle w Panzer General II (I miał lepszy model uzupełnień, ale mniej rodzajów wojsk). Z nowości SSG wypuszcza serię Decisive Battles of World War II - nie dostępna w sklepach w Polsce, ale The Ardennes Offensive ma starszą wersję do ściągnięcia z sieci za darmo. Z zabawniejszych Dogs of War - przerobienie planszówki Axis & Allies.
Jest też trochę taktycznych gier, ale wszystkie są mało realistyczne (model strat i zużycia amunicji) - 101st Airborne in Normandy, seria Close Combat, czy Combat Mission.

Third Reich nie polecam. Ma fatalny model walki statków i niedoszacowane uzupełnienia - lepszy jest pierwowzór Clash of Steel. Fall Weiss też nie - działa na modelu Arnhem, który jest jedyną grą, w której się ten model sprawdził.
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 4:51 pm   

inqistor napisał/a:
Third Reich nie polecam. Ma fatalny model walki statków i niedoszacowane uzupełnienia - lepszy jest pierwowzór Clash of Steel. Fall Weiss też nie - działa na modelu Arnhem, który jest jedyną grą, w której się ten model sprawdził.


Model walki statków jest może uproszczony, ale czemu od razu fatalny? "Niedoszacowane uzupełnienia"- czyli co dokładnie? Relacje sił są dość dobrze oddane, a priorytetem tej gry nie jest realizm, ale grywalność- moim zdaniem korzystny trade-off dla większości gier.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 10:10 am   

Ajmdemen napisał/a:
Model walki statków jest może uproszczony, ale czemu od razu fatalny?


Uproszczone to tam jest wszystko Z WYJĄTKIEM działań morskich. Statki, jako jedyne w grze, posiadają wytrzymałość i mogą wykonywać coś koło 8 rodzajów misji. To ma być UPROSZCZONE? To zresztą zostało zmienione w nowych przepisach, które były obowiązujące w momencie wydania wersji komputerowej, a ta używa dalej starych.
Zresztą w tym modelu gracz ma niewiele do gadania, bo floty muszą stacjonować w portach.

Cytat:
"Niedoszacowane uzupełnienia"- czyli co dokładnie?


Znikające i pojawiające się co turę setki jednostek.

Cytat:
Relacje sił są dość dobrze oddane, a priorytetem tej gry nie jest realizm, ale grywalność- moim zdaniem korzystny trade-off dla większości gier.


Priorytetem tej gry jest kalka planszówki. Komputer ma to do siebie, że sam wszystko policzy, więc wypadałoby cokolwiek zmienić. Na przykład straty wśród jednostek, bo jedynym powodem, dla których ich nie ma w planszówce, było ograniczenie ilości żetonów.
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 1:34 pm   

Statki mogły wykonywać transport wojsk między własnymi portami, inwazję na wrogie plaże, zwykły ruch i przechwytywanie floty wroga, wykonującej jakąkolwiek misję (a więc również przechwytywanie Twojej floty, może ten punkt tak Cię irytuje? Rzeczywiście powoduje pewien galimatias, ale ma to swoją logikę). Statki mają niby wytrzymałość, ale można łączyć uszkodzone statki, więc zawsze można ograniczyć ilość uszkodzonych do jednego (resztę łączymy). Właśnie fakt, że floty muszą stacjonować w portach jest imo uproszczeniem, ale dobrze się sprawdza.

Nie rozumiem natomiast Twojej krytki odnośnie uzupełnień- jedyne jednostki jakie znikają to te, które zginą (ewentualnie te, które zostają usuniętę po podbiciu stolicy państwa, do którego należą), zaś pojawiają się tylko te, które zostaną zbudowane, ewentualnie te, należące do nowych uczestników wojny.

Co chciałbyś zmienić w modelu strat? I nie rozumiem zarzutu odnośnie tego, że komputer wszystko liczy- w większości gier jest tak, że komputer dokonuje wyliczeń i przedstawia na ich podstawie wyniki decyzji podejmowanych przez gracza- podobnie jest tu.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 4:01 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Statki mogły wykonywać transport wojsk między własnymi portami, inwazję na wrogie plaże, zwykły ruch i przechwytywanie floty wroga, wykonującej jakąkolwiek misję (a więc również przechwytywanie Twojej floty, może ten punkt tak Cię irytuje? Rzeczywiście powoduje pewien galimatias, ale ma to swoją logikę).


Mogą też eskortować transport wojsk, eskortować zaopatrzenie i eskortować BRP (to ostatnie wogóle w innej fazie). Ciekawe czym te eskortowania się różnią?

Cytat:
Statki mają niby wytrzymałość, ale można łączyć uszkodzone statki, więc zawsze można ograniczyć ilość uszkodzonych do jednego (resztę łączymy). Właśnie fakt, że floty muszą stacjonować w portach jest imo uproszczeniem, ale dobrze się sprawdza.


Mówiłem - to są jedyne jednostki w grze które mają wytrzymałość (może poza lotnictwem, ale ono jest 3 razy bardziej skomplikowane) i nie da się ich uzupełnić w produkcji, trzeba wyprodukować pełne, nowe. I są jeszcze osobne okienka dla okrętów podwodnych i polowania na nie.

Cytat:
Nie rozumiem natomiast Twojej krytki odnośnie uzupełnień- jedyne jednostki jakie znikają to te, które zginą (ewentualnie te, które zostają usuniętę po podbiciu stolicy państwa, do którego należą), zaś pojawiają się tylko te, które zostaną zbudowane, ewentualnie te, należące do nowych uczestników wojny.


Koszt. Jednostka piechoty kosztuje 1 punkt. Państwo produkuje ponad 50 na turę.

Cytat:
Co chciałbyś zmienić w modelu strat? I nie rozumiem zarzutu odnośnie tego, że komputer wszystko liczy- w większości gier jest tak, że komputer dokonuje wyliczeń i przedstawia na ich podstawie wyniki decyzji podejmowanych przez gracza- podobnie jest tu.


Jednostki wcale nie mają 1 punktu siły, logicznym jest więc, że powinny móc ponosić straty - zmniejszając swoją siłę. Nie ponoszą, są automatycznie eliminowane.
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 6:38 pm   

inqistor napisał/a:

Mogą też eskortować transport wojsk, eskortować zaopatrzenie i eskortować BRP (to ostatnie wogóle w innej fazie). Ciekawe czym te eskortowania się różnią?


Te misje nie podlegają przechwytywaniu i nie wiążą się z nimi żadne komplikacje. Nie różnią się właściwie niczym, poza tym, że każde odbywa się w innej fazie, by zapewnić logiczną kolejność tury.

inqistor napisał/a:
I są jeszcze osobne okienka dla okrętów podwodnych i polowania na nie.


Mi to sie bardzo w tej grze podoba- początkowo Niemcy męczą Wielką Brytanię okrętami podwodnymi, a pod koniec USA i UK męczą Niemcy bombardowaniami.

inqistor napisał/a:
Koszt. Jednostka piechoty kosztuje 1 punkt. Państwo produkuje ponad 50 na turę.

Niemcy produkują na początku 150 rocznie, co daje prawie 40 na turę, takie Włochy produkują na początku 75, czyli prawie 20 na turę. To że dostajemy po połowie kwoty w pierwszych dwóch turach nic tu nie zmienia, jeśli wydamy je od razu będziemy klepać biedę przez drugie półrocze. Zresztą kupowanie samej piechoty nie jest wcale takie częste- robi to oczywiście USSR przy ofansywie Niemiec w 41, ale to akurat dość dobrze oddaje okoliczności tamtej ofensywy- kolejne kotły, w których Niemcy zamykają wielkie siły radzieckie by potem napotkać opór kolejnych.

inqistor napisał/a:
Jednostki wcale nie mają 1 punktu siły, logicznym jest więc, że powinny móc ponosić straty - zmniejszając swoją siłę. Nie ponoszą, są automatycznie eliminowane.


Zmieniłoby to całkowicie charakter gry, może na bardziej realistyczny, ale nie wiem czy ciekawszy. Gra jest pewną umową, akurat to uproszczenia zwiększa znacznie dynamizm gry- przeważająca strona może sobie pozwolić na silne uzupełnienia w miejsce straconych jednostek, zaś przegrywający musi gorączkowo łatać dziury we froncie i nie ma co myśleć o jakiejś ofensywie bez poważnego błędu drugiej strony. To że wojna tak wygląda jest sporym sukcesem tej gry i pewne nadmierne uproszczenia w jednym aspekcie bądź nadmierne skomplikowanie winnym uważam za niewielką cenę osiągniętego w całokształcie sukcesu.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14