gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Autor Wiadomość
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 8:22 pm   Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)

Typowo lewackie nonsensy w głowy durnemu narodowi raz na zawsze zakute

1. Kościół wzbogacił się krzywdą biednych.
2. Kościół wymordował tysiące (a może i miliony) cywilizacji.
3. Kosciolowi nie wolno sie mieszac do polityki.
4. Kościół był przeciwny rozwojowi nauki i sztuki.
5. Gdyby nie chrześcijaństwo, rozwój cywilizacji byłby o wiele szybszy - czego przykład dają np. Hotentoci.
6. Istniało coś takiego, jak Inkwizycja jezuicka (!)
7. Papież Pius XII wraz z całym Kościołem Katolickim popierał Hitlera.
8. Polska zdobyła kresy wschodnie drogą grabieży i podbojów.
9. Polacy dokonali tzw. pogromu kieleckiego w 1946 roku w Radomiu.
10. PRL (zwana też żartobliwie Polską Ludową) wyrównała wielu grupom start życiowy.
11. PRL zapewniała każdemu chętnemu dobre wykształcenie.
12. U.S.A. było agresorem w Korei, Wietnamie i Granadzie.
13. Adam Michnik to polski patriota i człowiek postępowy.
14. Jacek Kuroń to antykomunista.
15. Kwaśniewski jest ponad- i bezpartyjnym prezydentem.
16. Domaganie sie sprawiedliwości w stosunku do komunistycznych zbrodniarzy to zoologiczna nienawiść.
17. SLD-owcy to fachowcy od gospodarki.
18. Jaruzelski ocalił Polskę.
19. Dekomunizacja rozwali Polskę.
20. Lustracja ubecji doprowadzi do tragedii życiowych.
21. Wszyscy żydzi to chodzące anioły.
22. Wszyscy katolicy to kołtuneria i ciemnota.
23. Komunizm teoretycznie był piekną ideą wyrosłą na gruncie nauk Jezusa (!)
24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.
25. Renesans i Oświecenie to najbardziej świetlane okresy w historii myśli ludzkiej (a szczególnie filozofii).
26. Domaganie się respektowania zasad moralnych w dziedzinie badań biomedycznych to ideologizacja nauki.
27. Płód ludzki do 20 dnia życia jest tylko zygotą, ale od 21 dnia staje się nagle człowiekiem.
28. Rewolucja Francuska propagowała Wolność, Rowność i Braterstwo (przy pomocy gilotyn).
29. I socjalizm (sowiecki) i kapitalizm (amerykański) są złe. Trzeba szukać trzeciej drogi.
30. Niech ONI wreszcie ZAJMĄ SIĘ GOSPODARKĄ, a nie... (wojną na górze, lustracją, aborcją, dekomunizacją i in. do wyboru).
31. Trzeba patrzeć do przodu, a nie babrać się w przeszłości (= np.: teczkach).
32. Tak jak za komuny wszystko to było święte, co mowiła Moskwa, tak teraz to, co mówi Waszyngton (albo: Watykan, Berlin-do wyboru, zależnie od potrzeby).
33. Rządy Solidaruchów zniszczyły polski eksport na Wschód (na obszar Sowietów), bo za dużo było w TV martyrologii (o Katyniu itp.).

Zaczerpnięte z ciemnogrodu net.

jest tam jeszcze jedna tabelka ale to poglądy raczej wg mnie wątpliwe a z tymi co wam przedstawiam choć nie ostro (gdyż zawsze są jakieś nieobiektywizmy) się zgadzam

Proponuje tu w tym temacie ustosunkować się do tych tez.
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 8:52 pm   

Cóż - skoro sam nadałeś tematowi ton szyderczy i zacząłeś przedsłowiem "Typowo lewackie nonsensy", trudno tu się teraz ustosunkowywać :].

Zwłaszcza, że przynajmniej z większością trudną się nie zgodzić (wszystkich nie czytałem ;p).

Ja bym tu dopisał kolejną rzecz:

34. Średniowiecze to ciemne wieki :] (a żebyscie wiedzieli jak starsze pokolenie jest o tym przekonane!)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 11:34 pm   Re: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)

Kizik napisał/a:
1. Kościół wzbogacił się krzywdą biednych.


Taka teza, jak każda ogólnikowa, niewątpliwie jest nadużyciem, ale proponuję zastanowić się nad tezą, czy tak naprawdę można się wzbogacić nie czyjąś krzywdą?

Kizik napisał/a:
2. Kościół wymordował tysiące (a może i miliony) cywilizacji.


Poprzestańmy na setkach, góra dziesiątkach.

Kizik napisał/a:
3. Kosciolowi nie wolno sie mieszac do polityki.


O ile się nie mylę, prawie identyczne sformułowanie było zawarte w encyklice "Mit brennender Sorge", adresowanej do niemieckich katolików w czasie panowania Hitlera. Radzę także zapoznać się z ostatnim dokumentem Benedykta XVI skierowanym do kapłanów.

Kizik napisał/a:
4. Kościół był przeciwny rozwojowi nauki i sztuki.


Sztuka sztuką, ale Indeks Ksiąg Zakazanych czy XX-wieczna tzw. przysięga antymodernistyczna z pewnością nie służyły rozwojowi nauki.

Kizik napisał/a:
7. Papież Pius XII wraz z całym Kościołem Katolickim popierał Hitlera.


Niewątpliwie stawiał owo zło w hierarchii niżej niźli bolszewików. Choć sama teza z pewnością jest błędna.

Kizik napisał/a:
8. Polska zdobyła kresy wschodnie drogą grabieży i podbojów.


Rusi Halickiej z pewnością nie zdobyliśmy drogą pokojową, co do pozostałych kresów zaś podbojów i rzezi dokonywali Litwini.

Kizik napisał/a:
9. Polacy dokonali tzw. pogromu kieleckiego w 1946 roku w Radomiu.


Na pewno Żydzi nie skakali z okien z trzeciego piętra z własnej woli, nie zrobili tego także Niemcy.

Kizik napisał/a:
10. PRL (zwana też żartobliwie Polską Ludową) wyrównała wielu grupom start życiowy.


Mów, co chcesz, ale moi rodzice, z biednych chłopskich rodzin, nie mieliby najmniejszych szans na studia wyższe w II RP.

Kizik napisał/a:
12. U.S.A. było agresorem w Korei, Wietnamie i Granadzie.


W Wietnamie niewątpliwie byli, wszak to nie Armia Czerwona( Rosji czy Chin) ich stamtąd wypędziła.

Kizik napisał/a:
13. Adam Michnik to polski patriota i człowiek postępowy.


Adam Michnik w komunistycznych więzieniach przesiedział więcej czasu, niż większość obecnych posłów tzw. prawicowych.

I z ciekawości spytam - który z redaktorów prawicowych( ale tych mocno) czasopism i gazet mając "kwity" na np. Kaczyńskiego publicznie by go wsypał w imię dobra wspólnego( patrz zachowanie Michnika przy sprawie Rywina)?

A na koniec - ciekawe, jakimi kryteriami należy się kierować przy ocenie takiej cechy, jaką jest patriotyzm? I co to w ogóle znaczy?

Kizik napisał/a:
14. Jacek Kuroń to antykomunista.


KOR to z pewnością była komunistyczna agentura, czyż nie?

Kizik napisał/a:
21. Wszyscy żydzi to chodzące anioły.


Z pewnością wszyscy antysemici to anioły - upadłe.

I mała uwaga - Żydzi, nie żydzi.

Kizik napisał/a:
23. Komunizm teoretycznie był piekną ideą wyrosłą na gruncie nauk Jezusa (!)


Z pewnością nie wyrosłą, ale nad bliskością można już się zastanawiać - patrz wywiad udzielony przez Jana Pawła II włoskim dziennikarzom w święto pracy w 1991 r.

Kizik napisał/a:
24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.


Patrz Indie, RPA, Korea, także Filipiny...

Kizik napisał/a:
25. Renesans i Oświecenie to najbardziej świetlane okresy w historii myśli ludzkiej (a szczególnie filozofii).


Pragnę przypomnieć, iż zdecydowana większość tez Marcina Lutra została później przez Kościół uznana za słuszne i światłe.

Kizik napisał/a:
27. Płód ludzki do 20 dnia życia jest tylko zygotą, ale od 21 dnia staje się nagle człowiekiem.


Najwybitniejsi rabiniczni znawcy Biblii( a z pewnością w tej materii są to fachowcy nie lada) uważają, iż dusza wstępuje w ciało dopiero gdzieś około 40 dnia po zapłodnieniu i dopiero wtedy można mówić o istocie ludzkiej, takoż faktycznie, drugi człon danej myśli jest błędny.

Kizik napisał/a:
28. Rewolucja Francuska propagowała Wolność, Rowność i Braterstwo (przy pomocy gilotyn).


Teza równie uprawniona co ta mówiąca, iż Kościół propagował miłość bliźniego poprzez stosy.

Kizik napisał/a:
29. I socjalizm (sowiecki) i kapitalizm (amerykański) są złe. Trzeba szukać trzeciej drogi.


Wybacz, ale w tym momencie widzę tu już ciemnogrodzką, jak chcesz, klęskę, gdyż świadczącą o kompletnej nieznajomości nauki społecznej Kościoła, której twórcy co prawda odżegnywali się od terminu "trzeciej drogi", ale tym faktycznie ona była. I na marginesie: nie odżegnywał się od tego Pius XI, który wskazał konkretne, trzecie, rozwiązanie - korporacjonizm.

Kizik napisał/a:
30. Niech ONI wreszcie ZAJMĄ SIĘ GOSPODARKĄ, a nie... (wojną na górze, lustracją, aborcją, dekomunizacją i in. do wyboru).


Jeśli tego nie zrobią, co zdolniejsza młodzież( a nie przepojona gorącym patriotyzmem - a w tym mieści się, mym zdaniem, z 90% jej populacji) po prostu wyemigruje, skoro bez większego wysiłku na Zachodzie zdobędzie to, co obecnie u nas w ogóle nie jest( uczciwie) osiągalne. A wtedy kto będzie płacił podatki i łożył na wszystkie świadczenia społeczne, emerytury dla osób, które przecież uczciwie na nie zapracowały? Patrzenie w przyszłość także może być motywowane dążeniem do sprawiedliwości.

Kizik napisał/a:
31. Trzeba patrzeć do przodu, a nie babrać się w przeszłości (= np.: teczkach).


ZAWSZE należy patrzeć do przodu - chyba tego w wielu licznych przypowieściach uczy nas Chrystus, czyż nie? Przeszłość winna być tematem co najwyżej pobocznym.


To byłem ja, Jarzą... tzn. Klemens, uczestnik trzech pielgrzymek( pieszych), Polak i katolik.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 8:58 am   

OK:)
to była przezmnie taka tylko mała prowokacja. Oczywiście to są skrajne poglądy i nie moje...tylko je przytoczyłem żepy pokazać żę troche racji w tym jest.

A apropo. Wiedzieliście że PRAWIDZIWA INKWIZYCJA BYŁA TYLKO I WYŁĄCZNIE W RZYMIE!. Reszta to były fikcyjne na żecz kogoś...aby bronić jakichś interesów często czysto politycznych (ręzważ za znieważenie lub wrogowie rodziny panującej chodzili na stosy)

Jeszcze jedno zgdadnijcie gdzie było najwięcej oskarżen o czary i czarownice?- PANSTWA REFORMOWANE oni tam bodajże do 20 wieku oskarżali niektórych.
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:31 am   

Kizik napisał/a:
PRAWIDZIWA INKWIZYCJA BYŁA TYLKO I WYŁĄCZNIE W RZYMIE!


To niestety nieprawda - inkwizytorzy hiszpańscy etc. etc. działali z papieskiego upoważnienia, jak najbardziej w imieniu Kościoła.

Kizik napisał/a:
Reszta to były fikcyjne na żecz kogoś...aby bronić jakichś interesów często czysto politycznych


Nie fikcyjne, jak już wskazałem powyżej. A upolitycznienie to jak najbardziej była także cecha inkwizycji papieskiej, papieże także mieli przeciwników politycznych, do których pozbycia się tylko szukali pretekstu.

Kizik napisał/a:
Jeszcze jedno zgdadnijcie gdzie było najwięcej oskarżen o czary i czarownice?- PANSTWA REFORMOWANE


To prawda. W państwach katolickich preferowano oskarżenia o herezję.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 3:33 pm   Re: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)

Cóż, Kiziku, co do większości tej listy nie mogę się z Tobą zgodzić. Zgodzę się na uznanie za bzdury np poniższych 4
Kizik napisał/a:

15. Kwaśniewski jest ponad- i bezpartyjnym prezydentem.
16. Domaganie sie sprawiedliwości w stosunku do komunistycznych zbrodniarzy to zoologiczna nienawiść.
17. SLD-owcy to fachowcy od gospodarki.
18. Jaruzelski ocalił Polskę.

Ale co do paru innych trzeba podyskutować- zresztą podejmę też dyskusję z niektórymi stwierdzeniami Klema :)

Klemens napisał/a:

Taka teza, jak każda ogólnikowa, niewątpliwie jest nadużyciem, ale proponuję zastanowić się nad tezą, czy tak naprawdę można się wzbogacić nie czyjąś krzywdą?


Cóż imho zjawisko zwane wzrostem gospodarczym obala tę tezę. Weżmy pod uwagę Polskę sprzed tysiąca lat i obecną- czy ktoś z nas chciałby się zamienić z odpowiadającym mu statusem człowiekiem tamtych czasów- raczej nie. Ja chyba nie zdecydowałbym się nawet na zamianę z Bolesławem Chrobrym :) a taksówkami czy limuzynami nie jeżdzę :)



Klemens napisał/a:

I z ciekawości spytam - który z redaktorów prawicowych( ale tych mocno) czasopism i gazet mając "kwity" na np. Kaczyńskiego publicznie by go wsypał w imię dobra wspólnego( patrz zachowanie Michnika przy sprawie Rywina)?


Cóż, warto by tu jeszcze zadać pytanie co się działo przez pół roku przed wsypaniem Rywina- Michnik odpowiada na to pytanie bełkotem a nikt inny odpowiedzi nam nie poda.

Kizik napisał/a:
21. Wszyscy żydzi to chodzące anioły.


Polecam film South Park albo parę odcinków serialu (czasem temat się pojawia)- tak tam wyśmiewają obie strony dyskusji o antysemityzmie, że człowiek nie ma już ochoty podejmować tematu. I tylko na zdrowie.

Kizik napisał/a:
23. Komunizm teoretycznie był piekną ideą wyrosłą na gruncie nauk Jezusa (!)


Rozumiem, że miałby to być jakiś ostateczny argument ZA komunizmem?

Kizik napisał/a:
24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.


Na pewno przedtem Europejczycy dbali o ich ekonomiczny rozwój

Klemens napisał/a:

Najwybitniejsi rabiniczni znawcy Biblii( a z pewnością w tej materii są to fachowcy nie lada) uważają, iż dusza wstępuje w ciało dopiero gdzieś około 40 dnia po zapłodnieniu i dopiero wtedy można mówić o istocie ludzkiej, takoż faktycznie, drugi człon danej myśli jest błędny.


Tematem jest tu tak właściwie prawo aborcyjne, więc nie wiem czemu Biblia miałaby być punktem odniesienia.

Kizik napisał/a:
26. Domaganie się respektowania zasad moralnych w dziedzinie badań biomedycznych to ideologizacja nauki.


I wskaż tu fałsz w tym zdaniu :) Oczywiściem, słowo "ideologizacja" źle brzmi, gorzej niż np "ideały", ale tak to już jest, że każdy stara się przedstawić swoje poglądy dobrze a poglądy przeciwne źle- nie jest to wcale lewacki wymysł
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 4:19 pm   

Kizik napisał/a:
7. Papież Pius XII wraz z całym Kościołem Katolickim popierał Hitlera.


Ja to polecam jako przypomnienie dla teraz milosciwie panujacej nam partii rzadzacej. Jezeli chcecie calkowitej prawdy historycznej to mowcie cala prawde, a nie prawde, ktora jest wygodna dla was. Ja do tej pory jakos w Radiu Maryja (nie mam wyboru - slucham tego radia. Tez byscie sluchali jakby w pokoju obok bylo nastawione na caly regulator) nie uslyszalem o tym fakcie. I moja rada dla mlodszych Sztabowiczow - zapytajcie sie o to dlaczego papiez popblogoslawil wojska faszystow waszej pani katechetki albo nauczyciela historii. W 98% przypadkach powiedza cos w stylu "eee... to klamstwa... trzeba dbac o prawde historyczna, a po za tym niemcy wymordowali tak wielka ilosc osob etc.". Znam to z wlasnego doswiadczenia. Kiedys w liceum zapytalem o to ksiedza katechete. Chcial mi za to pytanie obnozyc ocene z zachowania, nic zatem dziwnego, ze przez cztery lata spedzone w LO na katechezie bylem tylko przez pierwsze dwa miesiace pierwszej klasy.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 5:15 pm   Re: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)

Kizik napisał/a:


2. Kościół wymordował tysiące (a może i miliony) cywilizacji.



Te tysiące czy miliony cywilizacji, to oczywiście bujda, ale niestety-wiele istnień ludzkich, w tym ich kultura, padły pod naporem wyznawców jedynie słusznej wiary, w Europie, Azji czy obu Amerykach z rąk światłych Europejczyków...


Kizik napisał/a:
3. Kosciolowi nie wolno sie mieszac do polityki.


Protestuję. Kościół ma prawo angażować się w politykę. Zawsze tak było i mam nadzieję, że będzie. Zarówno w postaci wiernych, czyli zwykłych ludzi, którzy tworzą kościół oraz jako instytucja, poprzez biskupów czy kardynalów, z papieżem na czele, którzy winni reprezentować słuszne interesy swoich wiernych w różnych aspektach życia. Jeżeli ograniczy się tylko to kwestii wiary, to taki Kościół nie jest nikomu potrzebny, a ludzie mogą wyznawać wiarę równie dobrze bez instytucji Kościoła. Osobiście jestem przekonany, że z tą wiarą Polaków jest coraz gorzej. Wydaje mi się, że większość chodzi na mszę bez przekonania, z przyzwyczajenia, byle odwalić, załatwić i mieć z głowy, byle się pokazać przed innymi. Czym jest właściwie wiara i jakie znaczenie ma dla współczesnego człowieka religia? A te msze, to są dla mnie okropnie nudne. Kazanie winno chwytać za serce, dotyczyć przyziemnych spraw, ludzkich spraw, wręcz doprowadzić do dialogu z wiernymi. Gdyby cała msza była kazaniem albo najlepiej dialogiem, gdzie wypowiada się nie tylko ksiądz ale również wierni-to by było wspaniale!. Jest Kościół instytucją nie tylko religijną, ale również społeczną!

Kizik napisał/a:

10. PRL (zwana też żartobliwie Polską Ludową) wyrównała wielu grupom start życiowy.


O to trzeba zapytać osoby, które żyły w tym systemie. Moi rodzice, którzy pochodzą ze wsi są zdania, że wiele skorzystali z tego, co poprzedni system im stworzył. Zapewne chodzi tu głównie o osoby ze wsi i robotników. To, że rodzice obalali z większością narodu w 1989r. ów system, to już całkowicie inna bajka...

Kizik napisał/a:

11. PRL zapewniała każdemu chętnemu dobre wykształcenie.


Powiedzmy w ten sposób. Zapewniała każdemu wykształcenie, a czy ono było dobre czy złe, to już należy rozpatrywać indywidualnie. Również to, na ile kto skorzystał z możliwości edukacyjnych. Dla wielu wystarczyła już do pełni szcześcia zawodówka. Część miała jednak ambicję na maturę. Najbardziej ambitni szli na studia. Możliwości były, a ilu z tego skorzystało-to już całkowicie inna sprawa. Dzisiaj jest wiele możliwości edukacyjnych, do wyboru, do koloru. Ale nie ma nic za darmo. Szkoły czy uczelnie zapewniające dobre wykształcenie to jedno. Własna inicjatywa, aktywność, samokształcenie, to już oddzielna spraw-kto wie, czy nawet nie ważniejsza. Dla mnie studia, to w zasadzie już samodzielne działanie studenta. To, na ile posiądzie wiedzę i jaki jej zakres-zależy od niego samego.

Kizik napisał/a:

12. U.S.A. było agresorem w Korei, Wietnamie i Granadzie.


W Wietnamie i Grenadzie na pewno. W pierwszym przypadku przegrali, w drugim wygrali. Nie miejmy im tego za złe. Rosjanie na pewno im to w głębi duszy wybaczyli. Jedną partię szachową wygrali, inną przegrali. To była rywalizacja. Natomiast to, co USA wyczyniają po upadku światowego systemu komunistycznego, to już całkowicie inna bajka. Myślę, że będziemy mieli o czym rozprawiać na zlocie. Mamy za sobą Afganistan, mamy Irak a na horyzoncie czai się Iran. Z drugiej strony jak to dobrze, że Chiny rosną w potęgę...
Kizik napisał/a:

19. Dekomunizacja rozwali Polskę.


Polskę rozwalają politycy, wszystko jedno, z jakiej opcji. Społeczeństwo daje w każdych wyborach na to przyzwolenie. Społeczeństwo ma gdzieś kraj i politykę. Społeczeństwo myśli przede wszystkim o sobie.

Kizik napisał/a:

24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.


Takie były marzenia wielu narodów i przywódców narodowych. Niestety w wielu przypadkach się to nie udało, nie udaje nadal i nie prędko się uda. Mam tu na myśli wiele państw Afryki, Azji, Ameryki. Bez zagłębiania się w problem powstała forma neokolonializmu, na którym bardzo skorzystały Francja i Wielka Brytania( gdyż wiedziały, co się rozpęta, jak odejdą) i w wielu przypadkach korzystają nadal. Na łupy rzuciły się dwa nowe mocarstwa-USA i ZSRR, potem Chiny. I mieliśmy tragedie typu Wietnam, Kambodża, Angola, Mozambik, Zair, Uganda, Czad, Sudan, Nikaragua, Salwador i tak dalej, i tak dalej. Wiele jednak narodów skorzystało, z pomocą, ale jednak-zdołały wywalczyć jako taką niezależność polityczno-gospodarczą-Indie, Pakistan, Irak, Libia, Syria czy choćby kraje półwyspu arabskiego.

Kizik napisał/a:

25. Renesans i Oświecenie to najbardziej świetlane okresy w historii myśli ludzkiej (a szczególnie filozofii).


A gdzie Starożytność?:)
Kizik napisał/a:

29. I socjalizm (sowiecki) i kapitalizm (amerykański) są złe. Trzeba szukać trzeciej drogi.


Taka już była, w postaci faszyzmu. Pewne jego elementy były wspaniałe, inne spowodowały, że ostatecznie runął pod naporem kapitalizmu i komunizmu. Zdaje się, że trzecią drogę proponował też Kadaffi w zielonej książecce:) I próbowano interesujących rzeczy w Chinach, Kambodży, Iranie:)
Kizik napisał/a:

30. Niech ONI wreszcie ZAJMĄ SIĘ GOSPODARKĄ, a nie... (wojną na górze, lustracją, aborcją, dekomunizacją i in. do wyboru).


Ja bym chciał, aby zwrócili uwagę na tych, których rzekomo są reprezentantami. I vice versa:)
Kizik napisał/a:

31. Trzeba patrzeć do przodu, a nie babrać się w przeszłości (= np.: teczkach).


Trzeba nam ludzi mądrych, uczciwych, odpowiedzialnych

Kizik napisał/a:

32. Tak jak za komuny wszystko to było święte, co mowiła Moskwa, tak teraz to, co mówi Waszyngton (albo: Watykan, Berlin-do wyboru, zależnie od potrzeby).


Mam nadzieję, że prędzej czy później dojdziemy do wyboru: Albo Stany Zjednoczone Ameryki albo Stany Zjednoczone Europy. Trzeba tylko jeszcze pozyskać Brytyjczyków i zlikwidować zimnowojenny relikt-NATO.

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 5:49 pm   

Klemens napisał/a:
proponuję zastanowić się nad tezą, czy tak naprawdę można się wzbogacić nie czyjąś krzywdą?


A popatrzmy w ten sposób - czy fabrykant wzbogaca się krzywdząc tych, którym daje pracę ? (nieobowiązkową - nikt nikomu nie każe pracować)


Perkun napisał/a:
Społeczeństwo daje w każdych wyborach na to przyzwolenie. Społeczeństwo ma gdzieś kraj i politykę. Społeczeństwo myśli przede wszystkim o sobie.



Perkunie - a co tak naprawdę ma do tego to biedne społeczeństwo :]? Czy nie zauważyłeś, że świetlana wizja bezpiecznej IV RP zamieniła się bezustanny polityczny drybling z podstawianiem nóg?

I co my na to możemy poradzić? Czy niegłosowanie będzie rozwiązaniem?
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 7:13 pm   

Backside napisał/a:



Perkunie - a co tak naprawdę ma do tego to biedne społeczeństwo :]? Czy nie zauważyłeś, że świetlana wizja bezpiecznej IV RP zamieniła się bezustanny polityczny drybling z podstawianiem nóg?

I co my na to możemy poradzić? Czy niegłosowanie będzie rozwiązaniem?


Ktoś w końcu wybiera tych ludzi do władzy. Większość z nich, to nie są nowicjusze i znamy ich czyny na przestrzeni ostatnich lat. A mimo to ciągle pokutuje ślepa wiara, że być może kiedyś zajmą się tak naprawdę krajem, a nie własnymi interesami. Czy dopiero wtedy, jak się najedzą do syta, za kilkadziesiąt lat? Jeżeli już wybierać, to ludzi, którzy autentycznie coś uczynili, zrobili dla kraju, dla ludzi...Jak w telewizji widzę wypowiedzi wielu osób, to krew mnie wręcz zalewa, że kpią sobie, po prostu kpią z tych, którzy ich wybrali. Z jednej strony żal ludzi z drugiej po cholerę wybierali te osoby? Wymyślili jakąś śmieszną IV RP, a tysiące tłuków ślepo uwierzyło, że nagle staną się cuda! Czyny polityków i ich zachowanie powodują, że ludzie nie wierzą w uczciwą politykę i w uczciwych ludzi. Biorą wzorce i je powielają. A z drugiej strony śmieją się z polityków a politycy z nich. Tylko, że na tym śmiechu zacni politycy skorzystają. Ludzie czują się bezradni, powinni raczej śmiać się z siebie! Jak te owce prowadzone nie pastwisko, lecz na manowce. Głosować-owszem-ale na ludzi odpowiedzialnych!, a nie na pajaców, których przecież znamy i wiemy, do czego są zdolni. I ciągle w kołko te same gęby! Potrafią tylko drążyć przeszłość. Po co mają myśleć o przyszłości, jak dla nich jest istotna teraźniejszość! Ile jeszcze lat musi trwać ta karuzela. Karuzela, która powoduje, że ludzie nie wierzą w to, iż są w stanie cokolwiek zmienić. Kiedy w polityce tak wiele różnic i wyraźnych znaków uległo zatarciu. Czy lewica czy prawica-każdy sobie rzepkę skrobie. A więc społeczeństwo też sobie rzepkę skrobie. Aktywne na czas wyborów, ale w jakim celu? Po co? Aby po raz kolejny się rozczarować? O ile mieli jakieś żądania! Bo na pewno część społeczności skorzystała na tym, że wygrała taka a taka osoba. Naprawdę brakuje mi na polskiej arenie politycznej polityków z charyzmą, partii, która autentycznie pociągnie za sobą masy, nie na siłę, ale z własnej woli! Brakuje mi siły społecznej, która by pilnowała działania polityków! Polska polityka już dawno mi obrzydła, budzi śmiech i politowanie, ale czy tak być powinno? Na pewno nie. Nie czuję się politykiem i nie znam prostych recept, ale pragnę, aby ci, którzy dążą do władzy nie zapominali o tych, którzy ich do tej władzy wynieśli, dali przepustkę w postaci swego głosu. To nie jest tylko kartka papieru, ale pewnego rodzaju nadzieja, że kiedyś ten kraj stanie się w miarę zamożny i mądrze rządzony! Ludzie potrafią dokonywać cudów, ale muszą mieć wodzów, którzy wskażą im drogę, będą dla nich wzorcami i autorytetami, zadbają o nich, stworzą warunki, aby ludzie też zadbali o siebie i o innych. To, co obserwuję na polskiej scenie politycznej, to po prostu kpiny z kraju i z ludzi. A może się mylę? Może tak właśnie powinno być...Mnie nie jest źle, co mnie reszta obchodzi...Może ja nie mam prawa narzekać i krytykować czegokolwiek...Ale wiem, że to jest nieuniknione. W końcu żyję w społeczeństwie, jestem jego tkanką, a wszelkie posunięcia polityczne dosięgną mnie również, bez względu na to, czy głosowałem czy też nie...Czy ci, co głosowali są w lepszej pozycji ode mnie, który nie brał udziału w wyborach...I tak wybrałem tych, co są...Dałem im przyzwolenie milczeniem! Ale przede wszystkim dali ci, którzy na nich głosowali. I nie powinni w sumie mieć pretensji, chyba do siebie. A może wcale już to ich nie interesuje...Mimo tej żenady politycznej jest mimo to w tym kraju wiele pozytywnych zjawisk i nimi chociaż się cieszmy...
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 8:09 pm   

To co piszesz jest bardzo mądre, tylko, że niestety niekoniecznie musi mieć pokrycie w rzeczywistości.

Tacy Kaczyńscy - wydawałoby się, że z ich przeszłością są tą ludzie na których można liczyć i ci, którym naprawdę zależy na kwestiach ważnych. Ja również w to wierzyłem (choć na szczęście nia nich nie głosowałem) i z dnia na dzień coraz bardziej widzę jak się myliłem i jak naiwny byłem dając kredyt zaufania teoretycznie "pewnym ludziom" - a mi się w głowie nie mieści to co wyrabiają i w pewnych sprawach rządy SLD to pikuś.

Zresztą zawuaż, ż PiS pociągnął za sobą masy ludzi, które wierzyły, że coś się naprawdę zmieni - że rozprawią się raz na zawsze z czerwonymi, że pokonają korupcję, które wyżera gospodarkę i politykę od początku III RP. I nie są to żadne gruszki na wierzbie, ale rzeczy, wydawałoby się realne i w dodatku potrzebne.

I teraz co mamy zrobić? Gdzie znaleźć ludzi odpowiedzialnych? Kiedy słowa Prawo i Sprawiedliwość pływają w błocie to już trudno szukać dalej.

Sam zresztą recepty nie dajesz i nie wiem kto może wiedzieć, gdzie ona jest.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:27 pm   

Backside napisał/a:

A popatrzmy w ten sposób - czy fabrykant wzbogaca się krzywdząc tych, którym daje pracę ? (nieobowiązkową - nikt nikomu nie każe pracować)


Lepiej na to tak nie patrzmy, bo to woda na młyn Klemensa :) Fabrykant płaci pracownikom tyle, ile musi, bo ma przewagę w negocjacjach kontraktowych, czyli innymi słowy wyzyskuje ich o czym mówił choćby Marks. On ich bezpośrednio do niczego nie zmusza, ale utrzymuje swoim działaniem status, w którym masy ludzi są postawione w sytuacji bez wyjścia- czyli muszą żebrać o ciężką i słabo płatną pracę w fabrykach.

Żeby obalić tezę, która postawił Klemens lepiej nie ograniczać się do omawiania sposobów podziału tortu symbolizującego dochód, bo ten zawsze jest krzywdzący - Ważnym punktem powinien być właśnie wzrost.

Ale dyskusja o fabrykantach i robotnikach podsuwa jednak pewien argument łączący się zresztą ze wzrostem- Henry Ford mianowicie. Podwyższył pensję swoim pracownikom, dzięki czemu i jemu i im się polepszyło, oczywiście łączyło się to też z innymi innowacjami w dziedzinie zarządzania- ale może to być przykład, że na każdym stanowisku można zapoczątkować właśnie wzrost gospodarczy :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:28 pm   

Backside napisał/a:
A popatrzmy w ten sposób - czy fabrykant wzbogaca się krzywdząc tych, którym daje pracę ? (nieobowiązkową - nikt nikomu nie każe pracować)


Czekałem na to, aż ktoś podniesie rękawicę.:))

Ale spójrz z Ajmem na to z tej strony: dlaczego praca, bardzo wszak ciężka i absolutnie niezbędna takiego śmieciarza czy kopacza rowów jest opłacana słabiej, niż piekarza, dlaczego po podobnym okresie nauki i włożonej pracy nauczyciel czy lekarz zarobi mniej, niż dla przykładu prawnik tudzież stomatolog, dlaczego elektronik czy informatyk jest lepiej opłacany, niż elektrotechnik czy biolog? Czy nie mamy tu do czynienia z pewną krzywdą, gdy ktoś maksymalnie wykorzystując swe talenty i wkładając wiele pracy ledwo wiąże koniec z końcem, podczas gdy inni mają zmartwienie, w co inwestować na giełdzie?

Ajmdemen napisał/a:
Cóż, warto by tu jeszcze zadać pytanie co się działo przez pół roku przed wsypaniem Rywina- Michnik odpowiada na to pytanie bełkotem a nikt inny odpowiedzi nam nie poda.


Ależ oczywiście, że najpierw próbował rozwiązać sprawę u źródła, by nie kalać własnego gniazda, ale w niczym nie zmienia to faktu, iż gdy zdał sobie sprawę o tym, z jaką postawą ma do czynienia u swych kolegów nie machnął na to przysłowiowo ręką, nie zatuszował jej.

Ajmdemen napisał/a:
tak tam wyśmiewają obie strony dyskusji o antysemityzmie, że człowiek nie ma już ochoty podejmować tematu. I tylko na zdrowie.


Antysemityzm jest bzdurny sam w sobie i osobiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym nie spotykał się z nim w ogóle. Ale skoro już ma miejsce, to nie zgadzam się na bezczynność.

Ajmdemen napisał/a:
Tematem jest tu tak właściwie prawo aborcyjne, więc nie wiem czemu Biblia miałaby być punktem odniesienia.


Bo wszak to Biblia jest głównym uzasadnieniem oporu Ciemnogrodzian w stosunku wobec aborcji.

Perkun napisał/a:
Naprawdę brakuje mi na polskiej arenie politycznej polityków z charyzmą, partii, która autentycznie pociągnie za sobą masy, nie na siłę, ale z własnej woli! Brakuje mi siły społecznej, która by pilnowała działania polityków!


Z pierwszym zdaniem nie zgadzam się kompletnie, pod drugim podpisuję rękoma i nogami. Problemem Polski jest brak społeczeństwa obywatelskiego, brak inicjatywy oddolnej, ludzie nieustannie oczekują, iż państwo rozwiąże ich problemy, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:57 pm   

Ajmdemen napisał/a:
On ich bezpośrednio do niczego nie zmusza, ale utrzymuje swoim działaniem status, w którym masy ludzi są postawione w sytuacji bez wyjścia- czyli muszą żebrać o ciężką i słabo płatną pracę w fabrykach.


Ale w tym momencie wracamy myślami do I poł XX w.
Jestem przekonany, że teraz pracownicy fizyczni nie zarabiają wcale tak mało, a i postęp technologiczny oraz socjalny poprawia ich warunki pracy.

A wracając myślamy do czasów, załóżmy II RP, istaniała alternatywa rolna - też ciężka praca, ale również nieprzymuszona i tym razem nie dająca nic nikomu poza ludźmi pracującymi (a la "Konopielka")



Klemens napisał/a:
Ale spójrz z Ajmem na to z tej strony: dlaczego praca, bardzo wszak ciężka i absolutnie niezbędna takiego śmieciarza czy kopacza rowów jest opłacana słabiej,


Brutalnie bym odpowiedział tak - bo fachu śmieciarza i kopacza nie trzeba się uczyć, a wystarcza tylko para w muskułach.
Z kolei jestem przekonany, że pracowni piekarni pracujących dla supermarketów (jak w carrefourze), zarabiają także cienkie pieniądze.

Oczywiście lepiej opłacane zawody to z reguły te, w których potrzeba wyższego wykształcenia - wiedzy i specjalnych umiejętności.

Nie wiem tylko czym zajmuje się elektrotechnik i biolog - naturalnie im bardziej praca mechaniczna, która szybko przestaje wymagać inwencji twórczej, ambitności i wiedzy, a "robotycznej" powtarzalności, tym gorzej opłacana od prac "wymagających".

Jednakże co począć z przypadkiem pielęgniarki i lekarza oraz nauczyciela?
Pierwzy zawód, o ile mi wiadomo, wymaga z reguły wyższego wykształcenia - nie wiem czy lata studiów warte są spędzenia dni lub nocy przy rutynowych czynnościach (pomijam pozytywny aspekt społeczny oraz tych lekarzy, którzy pracują w klinikach prywatnych lub są na tyle rzadkimi specjalistami, że daje im to spore pensje).
A nauczyciele muszę niszczyć sobie gardziel i nerwy z bandą matołów :], którzy (zwłaszcza w wieku gimnazjalnym), nie wykazują zbyt dużego zainteresowania lekcją, nauką i poświęcaniem uwagi na lekcjach. I niby co roku powtarza się to samo, ale co klasa to nowe wyzwanie.
A niestety pieniądze z tego idą średnio duże (nawet w niektórych prywatnych szkołach).
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:58 pm   

Klemens napisał/a:

Ależ oczywiście, że najpierw próbował rozwiązać sprawę u źródła, by nie kalać własnego gniazda, ale w niczym nie zmienia to faktu, iż gdy zdał sobie sprawę o tym, z jaką postawą ma do czynienia u swych kolegów nie machnął na to przysłowiowo ręką, nie zatuszował jej.


Można na to i tak patrzeć, ja mam swoje wątpliwości. Michnik zaś zniechęcił mnie tym, że poprzez "Gazetę Wyborczą" zawzięcie i z wielką energią podważał pozycję Wałęsy na początku lat 90. po czym równie zawzięcie bronił pozycji Kwaśniewskiego w późniejszych latach. Rozumiem, że każdy może mieć swoje poglądy, ale media mają być obiektywne- jeśli dziennikarz o wielkim wpływie na opinię publiczną nie wywiązuje się z tego obowiązku, to sam niszczy swój autorytet.

Klemens napisał/a:

Antysemityzm jest bzdurny sam w sobie i osobiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym nie spotykał się z nim w ogóle. Ale skoro już ma miejsce, to nie zgadzam się na bezczynność.


Chodziło mi raczej o to, że spodobała mi się idea przedstawienia ataków antysemickich analogicznie do ataków dzieci w przedszkolu na kogoś za to, że ma klocki w innym kolorze czy coś w tym stylu :)

Klemens napisał/a:

Bo wszak to Biblia jest głównym uzasadnieniem oporu Ciemnogrodzian w stosunku wobec aborcji.


Ale nie tylko Ciemnogrodzianie są przeciwnikami aborcji - np niżej podpisany. Ale ok, odpowiedź w sumie na argument ze strony "ciemnogrodzkiej" (trochę dużo tej ciemni w moich ostatnich zdaniach :P )

Klemens napisał/a:
Problemem Polski jest brak społeczeństwa obywatelskiego, brak inicjatywy oddolnej, ludzie nieustannie oczekują, iż państwo rozwiąże ich problemy, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.


A jak taka inicjatywa wygląda? Co np Ty czy ja moglibyśmy zrobić, żeby wymusić na politykach przestrzeganie kultury politycznej poza zagłosowaniem na kogoś innego, kto oczywiście potem pójdzie w ślady poprzedników. Jakoś stanie na ulicy w demonstracjach mnie nie przekonuje, choć rzeczywiście za rządów AWS parę grup zdołało sobie oddolnie co nieco w ten sposób wywalczyć.


Backside napisał/a:

Ale w tym momencie wracamy myślami do I poł XX w.
Jestem przekonany, że teraz pracownicy fizyczni nie zarabiają wcale tak mało, a i postęp technologiczny oraz socjalny poprawia ich warunki pracy.

A wracając myślamy do czasów, załóżmy II RP, istaniała alternatywa rolna - też ciężka praca, ale również nieprzymuszona i tym razem nie dająca nic nikomu poza ludźmi pracującymi (a la "Konopielka")


Cóż, Twoje słowa o fabrykancie i robotnikach uznałem za odwołanie do owego okresu :)

Jeśli chcemy mówić o obenych czasach to polecam wątek założony przez Wojmana (który mam nadzieję nie obrazi się, że używam jego historii jako przykładu).

Alternatywę rolną nie każdy miał a i rolnicy mieli swoje odpowiedniki fabrykantów choćby w osobach poborców podatków, wójtów, etc.
Ostatnio zmieniony przez Ajmdemen Pon Lut 20, 2006 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 15