gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Co z tym zajączkiem?

Kto powinien dostać nagrodę?
Ajmdemen
27%
 27%  [ 3 ]
Backside
18%
 18%  [ 2 ]
Fenix
0%
 0%  [ 0 ]
kari_007
18%
 18%  [ 2 ]
mande
0%
 0%  [ 0 ]
Mikiss
0%
 0%  [ 0 ]
Wojman - za ten konkurs :)
36%
 36%  [ 4 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 12:48 am   Co z tym zajączkiem?

Drodzy Sztabowicze,

Mamy dziś święta wielkanocne, zajączek tradycyjnie przynosi jakieś prezenty (wiecie już czemu nie śpię o tej porze - chcę dorwać drania i się dowiedzieć w jaki sposób mimo zabezpieczeń przedostaje się on w święta do domu:)). Prezenty sa rozne; pieniądze, słodycze albo to co stratedy lubią najbardziej - nowe gry komputerowe. Jak się jest grzecznym dzieckiem to problemu nie ma - wszakże idzie się wieczorem spać, a rano paczuszka czeka przy łóżku albo na drzwiach. I tu właśnie dochodzę do sedna problemu: a co w przypadku, kiedy jakieś dziecko jest niegrzeczne? Podczas świąt Bożego Narodzenia problemu nie ma - święty Mikołaj przynosi dzieciom rózgę. A zajączek? Co on im przynosi gdy dzieci są niegrzeczne?

A żeby zachęcić Was do dyskusji postanowiłem przygotować niespodziankę (a co, święta są) najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona dowolnie wybraną przez uczestnika grą z serii Extra Klasyka Next.
Ostatnio zmieniony przez Wojman Wto Kwi 18, 2006 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 12:57 am   

Jako że dzieci niegrzeczne charakteryzują się tym, że nie chodzą grzecznie spać, tylko do późno grają na komputerze tudzież oglądają TV byłoby na miejscu, gdyby zajączek przyniósł im rachunek za prąd :)

W sprawie nagrody- myślę, że konieczne jest powołanie co najmniej jednej komisji śledczej w jej sprawie :) A tak poważnie, to można by ją przeznaczyć dla np zwycięzcy turnieju warcraftowego, starcraftowego (tu bym się pisał :) , jeszcze szachowy też wchodzi w rachubę :P ) tudzież innego na tegorocznym zjeździe, bo nie spodziewam się wielkiego odzewu w tym wątku (choć mogę się mylić)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 1:06 am   

Ajmdemen napisał/a:
W sprawie nagrody- myślę, że konieczne jest powołanie co najmniej jednej komisji śledczej w jej sprawie


Nie widze problemu w tym, aby to sami Sztabowicze przyznali komu sie nagroda nalezy. Ankiety na naszym forum robi sie niezwykle latwo. :)

Ajmdemen napisał/a:
nie spodziewam się wielkiego odzewu w tym wątku


Dla Ciebie im mniejsza konkurencja tym lepiej. ;) A o nagrodach do turniejów WarCraftowych czy StarCraftowych tudzież szachowych na zjeździe jeszcze pomyślimy. Tak czy inaczej skoro już powiedziałem A to powiem i B: Nagroda będzie za naciekawsza wypowiedz w tym temacie na zadany problem, niezależnie od tego ile osób się wypowie.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
kari_007
Szeregowy


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 1
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 1:42 am   

Wydaje mi się że niegrzeczne dzieci pownny dostawać kawłe węgla za wczasu żeby w zimne nie było im zimno hehe
Albo jakąś książkę której by nigdy nie przeczytali.
To co zadaliście w pytaniu to bardzo łatwe ptanie ale trudno jest na nie odpowiedzieć bo na najłatwiejsze pytania są najtrudniejsze odpwiedzi
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 8:15 am   

Niegrzeczne dzieci powinny dostawać ziemniaki żeby w zime nie były głodne.

kari_007 napisał/a:
Albo jakąś książkę której by nigdy nie przeczytali


Książka to dla mnie wspaniały prezent(pod warunkiem że jest ciekawa).
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 9:15 am   

Wojman napisał/a:
zajączek tradycyjnie przynosi jakieś prezenty


A g***o prawda, za przeproszeniem :) .
Tradycyjnie można w sumie powiedzieć wszystkim co się chce celebrować (np. tradycyjny Halloween ;p), ale nie słyszałem nigdy, żeby w tradycji polskiej był jakikolwiek ekwiwalent św. Mikołaja (a właściewie nie świetego, tylko po prostu Mikołaja ;p) tylko na mniejsza skalę i święta Wielkiej Nocy.
To kolejny "event" przywieziony z zachodu (ale nie wiem skąd i nie wiem czy nie można podpiąć pod to laicyzacji święta, bo z największego misterium chrześcijańskiego robi się swoiste Święto Wiosny - zajączki, kurczaczki, jajka w ogródku - i zostaje pozbawione pierwiastka duchowego.

Ajmdemen napisał/a:
Jako że dzieci niegrzeczne charakteryzują się tym, że nie chodzą grzecznie spać, tylko do późno grają na komputerze tudzież oglądają TV byłoby na miejscu, gdyby zajączek przyniósł im rachunek za prąd


Ewentulnie może odgryźc kabel :]. albo pochować korki od prądu w ogródku.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 9:45 pm   

To proste... poprostu niegrzeczne dzieci dostaja prezenty... bo niby czemu miały by niedostawać... niema w tym krajy sprawiedliwości :P
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 10:43 pm   

Backside napisał/a:
nie słyszałem nigdy, żeby w tradycji polskiej był jakikolwiek ekwiwalent św. Mikołaja


Ja odkąd pamiętam (a urodziłem się jeszcze w czasach PRL) zajączek na wielkanoc przynosił jakieś prezenty. Zreszta takie drobne upomink w czasie swiat to chyba dobra rzecz. I skoro nie ma w polskiej tradycji takiego czegoś to dlaczego by nie zacząć tak robić, aby nasze wnuki z czystym sumieniem za 80 lat mogły powiedzieć, ze tradycyjnie zajączek na wielkanoc coś przyniósł

Backside napisał/a:
z największego misterium chrześcijańskiego robi się swoiste Święto Wiosny - zajączki, kurczaczki, jajka w ogródku - i zostaje pozbawione pierwiastka duchowego.


Jezeli pozbawieniem pierwiastka duchowego jest obowiazkowa spowiedz dla kazdego katolika w okresie świąt wielkanocnych, siwecenie pokarmow w Wielką Sobotę oraz msza rezurekcyjna w dniu Wielkanocy - to jak najbardziej masz racje.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 2:14 am   Re: Co z tym zajączkiem?

Wojman napisał/a:
a co w przypadku, kiedy jakieś dziecko jest niegrzeczne? Podczas świąt Bożego Narodzenia problemu nie ma - święty Mikołaj przynosi dzieciom rózgę. A zajączek? Co on im przynosi gdy dzieci są niegrzeczne?

dywanowy nalot b16 w maju.
 
   
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 11:39 am   

U mnie nigdy nie było zajączka. Zresztą chyba nie będzie po tym, co nam przyniósł w tym roku.

Zresztą to jakaś zmowa Mikołajów i Zajączków ( i nie tylko - przecież światem rządzi Układ, nie?). Na Święto Niepodległości dostaliśmy Marcinkiewicza, na Boże Narodzenie Aleksandra Lecha, a teraz mamy SamoPIS - aż się boję pomyśleć co będzie na 1. i 3. maja ...

Czas uciekać do Australii - byle dalej od kraju w którym lud zamiast na barykady idzie z barykad do rządu (i to jeszcze na v-ce premiera).

Wszystkiego najlepszego życzę Sztabowiczom, a szczególnie zajączka z zajęczą twarzą, a nie ... jakąś inną :wink:
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 3:44 pm   

Wojman napisał/a:
Ja odkąd pamiętam (a urodziłem się jeszcze w czasach PRL) zajączek na wielkanoc przynosił jakieś prezenty.


W takim razie wynika z tego, że tradycja jest różna w różnych regionach.

Wojman napisał/a:

Zreszta takie drobne upomink w czasie swiat to chyba dobra rzecz. I skoro nie ma w polskiej tradycji takiego czegoś to dlaczego by nie zacząć tak robić, aby nasze wnuki z czystym sumieniem za 80 lat mogły powiedzieć, ze tradycyjnie zajączek na wielkanoc coś przyniósł


Powiedz - czy nie wydaje Ci się, że przegięciem jest reklama Coca-Coli z pseudo-mikołajem w październiku? I wystrojone w choinki i bombki supermarkety w listopadzie?
Jestem przekonany, że rozpowszechnienie takiego zwyczaju prędzej czy później doprowadziło by do takiego stanu - zresztą już teraz komercja pożera okres świąt, bo kurczaczki i króliczki mogą reklamować dosłownie wszystko. A ja, i sądzę, że również wielu ludzi, chciałoby odrobiny spokoju.

A na zasadzie "dlaczego by nie" to można przy każdej możliwej okazji wręczenie prezentów. A potem dziecko zobaczy reklamę w telewizji pt co można dostać "od zajączka" i usłyszy przechwałki kolegów w szkole, co oni dostali.

Prezenty to zawsze miła rzecz, ale nie wiem czemu społeczeństwo ma to narzucać.

Wojman napisał/a:
Backside napisał/a:
z największego misterium chrześcijańskiego robi się swoiste Święto Wiosny - zajączki, kurczaczki, jajka w ogródku - i zostaje pozbawione pierwiastka duchowego.

Jezeli pozbawieniem pierwiastka duchowego jest obowiazkowa spowiedz dla kazdego katolika w okresie świąt wielkanocnych, siwecenie pokarmow w Wielką Sobotę oraz msza rezurekcyjna w dniu Wielkanocy - to jak najbardziej masz racje.


Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.
Wielkanoc to święto czysto chrześcijańskie. Współczesna cywilizacja buduje ciekawszą, bo bardziej kolorową, alternatywę, bądź wplata w elementy mistyczne plastik i pieniądz (w literaturze nazywa się to groteską).

Po prostu nie podoba mi się takie jawne zniekształcanie dotychczaswoej tradycji. Niestety niewiele tu można poradzić, bo nastąpił rozdział Kościoła od państwa, ale poniedziałek wielkanocny został wolny od pracy, święta są powszechnie nazywane świętami (czy feriami wielkanocnymi) i coś religijne wydarzenie musiało zastąpić.

Zreasumuję więc, że nie widzę nic złego w dawaniu prezentów, ale wolałbym nie widzieć tego jako "nowej, świeckiej tradycji" i niejakiego obowiązku
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 7:54 am   

A teraz wracając już stricte do zajączka, mała humoreska w postaci okładki pisma Angora :]
Mi się spodobała bardzo, nawet ponadprzeciętnie :)

angora.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 145,86 KB

 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 10:15 pm   

Dobra święta się już skończyły - czas na podsumowanie konkursu. Powiem szczerze - spodziewałem się jakiś bardziej oryginalnych wypowiedzi. :( Tak jak obiecalem to Sztabowicze wskaza zwyciezce. Jak zapewne zauwazyliscie pojawila sie w tym temacie ankieta - zaznacie w niej kto wg. was zasługuje na nagrodę. Głosujemy do piątku.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Błysk
Szeregowy


Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 5:24 pm   

Hmm jeśli by się zastanowić to... Co M.Z.iC.Z.W.* ma przynieść niegrzecznemu dziecku? Cytując ojca Jacka z Radia „To rzeczywiście trudne pytanie, ale tylko trudne na oko”. Bowiem wystarczy się chwilę zastanowić i już znamy odpowiedź na te pytania. Niestety ja zdradzić ich nie mogę bo sam nie jestem grzecznym zbytnio dzieckiem, a chyba w prawie naszego cudownego kraju jest, że nie muszę składać zeznań które mnie pogrążą. Nawet nie możecie zrozumieć jak bardzo był bym nieszczęśliwy gdyby przez to, iż się wygadam zamiast nowego wymarzonego „Action Mana z hiper-turbo wyrzutnią czegokolwiek” dostał „lalkę Barbie po rozwodzie z Kenem” (samochód Kena, willa Kena, konto w szwajcarskim banku Kena i złota rybka Kena wchodzą w skład zestawu), a zamiast dmuchanej lali model „Krysia na traktorze” komplet ubrań w kartonie z nalepką od firmy projektującej modę dla transwestytów „Lubimy przebieranki” w którym mogli by mnie zobaczyć przyjaciele. Ale ja jestem mądry i się nie wygadałem przed czasem. A teraz drodzy inteligenci może jakąś grę, któryś z was dostanie ale ja przynajmniej nie dostanę jakiegoś „wielkanocnego ekwiwalentu rózgi”. Wiec się bardzo cieszę... Z poważaniem Bartuś :)

*Mroczny Zły i Cierpiący Zając Wielkanocny
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:16 pm   

Myślę, że czas na definitywne zakończenie konkursu. Oto wyniki:
Po 37% Sztabowiczów uważa, że nagrodę powinni dostać Ajmdemen (za udział w konkursie) oraz ja czyli Wojman (za zorganizowanie konkursu :) ). Natomiast 25% Sztabowiczów uważa, że nagroda należy się użytkownikowi kari_007. Ponieważ nagroda jest tylko jedna, a nie przewidywałem sytuacji, że sam sobie ja zafunduje :) - zwyciezca został Ajmdemen. Nagroda - dowolnie wybrana przez Ajmdemena gra z serii Extra Klasyka Next zostanie wysłana niebawem. Komisja konkursowa postanowiła także przyznać nagrodę bonusową dla zwycięzcy. Otóz wraz z grą Ajm otrzyma rachunek za prąd od wszystkich Sztabowiczów. :)
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18