gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Zagadka dla Sztabowiczów
Autor Wiadomość
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 10:19 pm   Zagadka dla Sztabowiczów

Ostatnio w dziale O Forum umieściłem swój wierszyk (wpadłem na pomysł, że tytuł działu idealnie nadaje się na tytuł jakiegoś wiersza i zaraz go napisałem :) ).
Jednak nie jest to pierwszy wiersz, jaki opublikowałem na łamach Sztabu.
Nie tak dawno (w tym roku) odważyłem się opublikować jeden ze swych "poważnych" wierszy. Ciekaw jestem czy komuś uda się go znaleźć, bo wtedy nie został on w ogóle zauważony.
Rozwiązanie, to znaczy treść wiersza wysyłajcie do mnie na priv. Tutaj zaś chciałbym zobaczyć opinie - co o nim sądzicie.
(Z góry zapowiadam, ja swojego wiersza interpretować nie będę.)
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Kwi 14, 2004 7:09 pm   

"Rozwiazanie" - masz na mysli interpretacje czy tez sam fuckt znalezienia wiersza? Bo to drugie jest proste...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 4:59 pm   

Myślałem, że wyraziłem się jasno -
Cytat:
Rozwiązanie, to znaczy treść wiersza
.
Interpretacje chciałbym zobaczyć tutaj - na forum.
Przyznam się, że przed wysłaniem skasowałem jakieś pół tamtego posta, żeby nikomu nie narzucać z góry moich własnych poglądów.
A co do samego szukania - wtedy nikt go nie zauważył, czemu więc teraz miałoby to być łatwe?
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 9:20 pm   

Zabrzmi to nieskromnie, ale ja zauwazylem - zawsze przegladam wszystkie maile do konca... A i tak znalezienie nie jest zadnym problemem - wystarczy w Outlooku ustawic porzadkowanie maili wg kryterium autorstwa...


Co do interpretacji - swoja wizje przedstawie Ci na privie( przy najblizszym spotkaniu na np. chacie) ale chcialbym zaprezentowac moj poglad na sam fuckt interpretacji. Otoz uwazam, iz zabieg ow wbrew pozorom nie przedstawia intencji, mysli autora lecz wrecz przeciwnie - odbiorcy utworu. Roznie wszak sie odczytuje wiersze w zaleznosci od uwarunkowan historycznych( ot, podam za przyklad Slowackiego - w jednym ze swych utworow zamieszcza uwage o "papiezu-Polaku", ktora przez ponad okres wieku byla interpretowana jako luzne i zawadiackie fantazjowanie, wprowadzanie tzw. fikcji zapoczatkowujacej, zas po 1978 roku jedynie_slusznym nurtem interpretacji jest spogladanie na ow fragment jako pewnego rodzaju powazne dywagacje, upatrujace realne nadzieje...). Jestem zwolennikiem tezy, iz "pokaz jak interpretujesz utwor, a powiem Ci, kim jestes":)))). Nie ukrywam, iz propagujac owa opinie toczylem niemale boje z tabunem polonistek, aczkolwiek nie bez sukcesow wlasnych:)))).

Tworzac utwor Twa interpretacja nie staje sie ogolna i wylacznie obowiazujaca. Poruszajac bowiem uczucia innego czlowieka, angazujac je owa osoba ma prawo do wlasnych odczuc, jej wrazenia, sposob rozumienia staja sie rownie wlasciwymi. Ty tylko jako pierwszy wypowiedziales dane slowa...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 1:29 pm   

Cytat:
Tworzac utwor Twa interpretacja nie staje sie ogolna i wylacznie obowiazujaca. Poruszajac bowiem uczucia innego czlowieka, angazujac je owa osoba ma prawo do wlasnych odczuc, jej wrazenia, sposob rozumienia staja sie rownie wlasciwymi. Ty tylko jako pierwszy wypowiedziales dane slowa...


Popieram Twoją teorię, ale moje uprzedzenie przed podawaniem własnej interpretacji nie wynika z poczucia iż jest ona jedna jedyna i obowiązująca, a właśnie z tego, że nie chce nikomu narzucać swego "widzenia" znaczenia tego wiersza, a szczególnie osobom, które Twej teorii nie znają, nie popierają.
Tymbardziej, że po pewnym czasie gdy wracam do lektury tego wiersza, odkrywam, że pisząc go nie byłem świadom często treści, które w nich teraz odkrywam. Obserwuję przy tym, że poglądy, które wydaje mi się, że wyrobiłem sobie już po napisaniu tego tekstu, tkwiły we mnie ukryte już w czasie pisania (czyli już wcześniej). Czasem jest to prawie całkiem sprzeczne z tym, co sądziłem wcześniej, lub coś, o czym wcześniej nie myślałem, a mimo to znajduję to już w tamtym wierszu.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15