Forum Forum knights.sztab.com o grze

Rycerski poradnik (FAQ)Regulamin Forum   Rycerski poradnik (FAQ)Rycerski poradnik (FAQ)   SzukajSzukaj   Zaciągnięci do armii (lista)Zaciągnięci do armii (lista)   OddziałyOddziały   Zaciągnij się do armii (rejestracja)Zaciągnij się do armii (rejestracja) 
 Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)   Sprawdź, może nadeszły wieściSprawdź, może nadeszły wieści   Zgłoś obecność (zaloguj)Zgłoś obecność (zaloguj) 

Ile czego?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Strefa graczy sieciowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lance
Użytkownik Forum

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 8:06 pm    Temat postu: Ile czego? Odpowiedz z cytatem

Witam, gram od niedawna w sieci i mam taki problem, że za każdym razem się nie wyrabiam, czegoś robię za dużo albo za mało, a to zabraknie mi broni, a to nie mam rekrutów, a to umierają z głodu, a to nie ma z czego produkować. Zauważyłem, że większość graczy gra tak samo, niektórzy nawet na tych samych pozycjach i do tego, budują wszystko po kolei. Zawsze tyle samo kopalni i warsztatów. Czy jest na to jakiś przepis? Po za tym zastanawia mnie, czy układ wioski ma duże znaczenie? Często mam wrażenie, że jestem w tyle, bo moi pomocnicy muszą ustępować sobie miejsca na drodze, czy wybudowanie równoległej drogi pomoże, czy może trzeba od razu sobie zaplanować jak ustawić wioskę i po jednej stronie trzymać część gastronomiczną, a po drugiej przemysłową?

Chciałbym też poprawić swoje umiejętności w grze sieciowej, nie chodzi o samo sterowanie wojskiem, ale wyrabianie się z czasem i planowanie budowy wioski, czy przechodzenie kampanii tego mnie nauczy czy raczej powinienem poszukać poradników i pooglądać tutoriale na youtube?

Ostatnie pytanie, to czy jest jakaś grupa osób początkujących która wspólnie gra na multi? Tak, żeby lepszym graczom nie psuć rozgrywki?

Dzięki z góry za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie proste, odpowiedź ciężka.
Nie da się w prosty sposób nauczyć czegoś, co wielu graczom, których znam, zajmowało lata.

Zauważyłem już dawno temu zjawisko 'bezwładności' w zarządzaniu miastem (które tu poruszyłeś).

Mam pewien projekt, zestawienia statystyk i wielu innych materiałów odnośnie gier, taktyk, nowości, etc. Obszerny .pdf pojawi się prawdopodobnie na przełomie tego/następnego roku.

Na początek zastanów się nad 'czasówkami' - odpowiedni czas dla postawienia odpowiedniego budynku. Przeciwdziałasz wtedy 'bezwładności'.
Powrót do góry
Lance
Użytkownik Forum

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli, ze powinienem sobie wyznaczyć minuty do których powinienem miec dany budynek? Np. do 40 minut stawiam zamek? Ale, co jeśli nie uda mi się wyrobić? Po ptakach? xD Taki pdf fajna sprawa, ale będzie to albo coś w stylu wydania I, a potem będziesz to poprawiał, uzupełniał i dodawał nowe rzeczy, albo będzie to pojedyńcza akcja, bardzo sztywna, nie to co jakaś KAM wiki, gdzie kazdy artykuł moznabyłoby poprawić i uzupełnić, dobrze myślę?
Powrót do góry
Bo_co

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, kicha. Czas narzucają inni 'lepsi' gracze. Chcesz grać dobrze? Dostosuj się (chodzi o 'czasówki'). Bądź zmień poziom.

Pewnie będzie 'nadklejany' w to samo miejsce z drobnymi poprawkami. Taka kam książka.

Ostatnio zmieniony przez Bo_co dnia Pią Lis 15, 2013 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lance
Użytkownik Forum

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rozumiem, w takim razie pozostaje mi tylko trenować!

Powodzenia w produkcji kam ksiązki Uśmiech
Powrót do góry
Obserwator
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 9:06 am    Temat postu: Ile czego? Odpowiedz z cytatem

Autor tego tematu zrozumiał, że trening czyni mistrza, czyli temat do zamknięcia Uśmiech
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda, sam w sobie jest trochę bez sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Strefa graczy sieciowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: