gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam tytułów nadających się do PBE
Autor Wiadomość
Hobold 
Szeregowy


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 9:27 pm   Szukam tytułów nadających się do PBE

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post.

Z racji wieku i coraz krótszej doby zmuszony jestem do grania przez email :)
Szukam gier w które można w ten sposób bezproblemowo grać. Na ślepo trochę ciężko coś trafić, kupiłem Hearts of Iron III i klapa. Obecnie gram tylko w Civ5, Hot Seat i hasło na użytkownika jest więc się sprawdza.

Co polecacie? Tematyka bez znaczenia, mogą być nawet bierki.

pozdrawia i cieszy się że tu trafił
Hobold
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:45 pm   

Te lepsze gry niestety wymagają dużo czasu na naukę gry i dużo czasu na samo robienie tury.
Z gier to polecam
Advanced Tactics Gold, ma nawet opcję antycheatowania, chociaż wtedy niestety nie można sejwować w trakcie robienia tury.
Dominions 3, bardzo skomplikowana, ale tury są symultaniczne i przez to nie ma spowolnienia gry przy dużej liczbie graczy.
Field of Glory, w to nie grałem, ale wiem, że jest bardziej lajtowa, za to multiplayer ma wsparcie wydawcy (serwer dedykowany) i PBEM jest jakby wbudowany w grę, więc nie wysyła się żadnych maili.
Frozen Synapse, w to gram, system podobny jak wyżej, jest serwer, więc zalety PBEM (robisz turę kiedy ci wygodnie) a prostota obsługi jak normalny tryb online.
Seria Combat Mission - tury symultaniczne. Nie wiem dlaczego w to nie gram, bo gra dobra. Pewnie po prostu nie mam czasu.

Jeśli gra ma tylko najprostszy tryb PBEM, to wg mnie prościej jest jeśli gracze mają konto dropbox i stworzą współdzielony katalog. Wtedy nie ma wysyłania maili, tylko wrzucanie i pliku do katalogu, lub nawet tego nie trzeba robić gdy gra pozwala sejwować się do dowolnego katalogu.

Jeszcze jedna zaleta tur symultanicznych. Gracz, który wrzuca turę ostatni, często może od razu zrobić turę następną, jeśli graczy jest dwóch, to mogą praktycznie robić po 2 tury na jedno posiedzenie, a nie pół tury jak w turach gdzie robi się ruchy kolejno.

Jeśli chcesz szukać gier do tego trybu, to RTS-y odpadają od razu. Nawet nie wszystkie turówki się nadają.

I nawet jak znajdziesz dobrą grę, to potem musisz jeszcze znaleźć graczy, a to potrafi zniechęcić do gry, jeśli za każdym razem trzeba szukać ekipy tygodniami.

Teraz na szybko znalazłem forum o Age of Wonders http://aow.heavengames.co...action=t&fn=25. Gra stara, a ciągle grają. Zrobili nawet jakiś Email Wraper, chyba jakiś ułatwiacz mailowania czy wyszukiwania gier.
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 12:16 am   

Wspomniane już przez kolegę wcześniej Combat Mission z nastawieniem bardziej na stare edycje (łatwe chociaż do pozyskania w Polsce), czyli Combat Mission: Beyond Overlord, Combat Mission: Barbarossa To Berlin oraz Combat Mission: Afrika Korps.
Gry molochy, które do dzisiaj nie mają sobie równych jeśli chodzi o realizm starć pancernych na szczeblu taktycznym. Oczywiście oferują także i oddziały piechoty, wsparcie lotnicze czy artyleryjskie spoza mapy.
Tutaj raczej graczy się nie znajdzie wielu, ale nadal aktywne jest środowisko krajowe skupione wokół cmhq.pl. Co prawda liga nie działa, ale tak czy inaczej znajdziesz sporo chętnych ludzi do wspólnej gry.

Oprócz tego Steel Panthers w odsłonach WinSPWW2 i WinSPMBT, które w ograniczonej funkcjonalności (rozdzielczość i możliwości edytora) można pobrać za darmo od producenta.
Tutaj niestety krajowe środowisko już mocno przetrzebione, ale pewnie da radę znaleźć wspólnika do gry na forum psff.pl.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 10:42 am   

Tak, Combat Mission można dalej grać w stare części, kiedyś nawet zrobiłem tam dla siebie zmienioną grafikę terenu, żeby różnice wysokości były lepiej widoczne zwiększyłem różnice między kolorami. Dla mnie było to lepsze niż popularne siatki terenu. Niestety nie zrobiłem kopii i przepadło, a robiłem to dość długo.
W Steel Panthers wkurza mnie, że trzeba tam klikać na każdy heks, żeby dowiedzieć się jaka jest wysokość.
Te gry są w sumie podobne i trzeba w nich dobrze wykorzystywać teren, dlatego zdecydowanie wolę CM niż SP.
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
Hobold 
Szeregowy


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 10:11 am   

Dziękuję za sugestie. Czytałem o każdym z proponowanych tytułów i chyba zdecyduje się na Fields of Glory z racji jej (za Madlokiem) lajtowości. Problem w tym, że jeszcze muszę przekonać do gry moich kompanów do gry a to typy wybredne wizualnie i niezbyt biegłe w grach strategicznych (podobnie jak ja).

Czekam na dalsze sugestie.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 12:10 pm   

Mnie chodziło o Field of Glory, grę komputerową na podstawie gry figurkowo-stołowej.
Tylko niestety jest do niej dużo płatnych dodatków i nie wiem ile i które trzeba kupić, by załapać się na jakieś gry. Z plusów to że multiplayer ma oficjalne wsparcie, wydawca nazywa ten system PBEM+.
Tu jeden polski gracz opisał swoje wrażenia http://wirtualnygeneral.b...d-of-glory.html
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14